Otse põhisisu juurde

Õppeekskursioon Ida-Virumaale

4.-6.klassi kevadine õppeekskursioon sel õppeaastal viis meid Ida-Virumaale. Külastasime Kohtla kaevandusparki- sõitsime endise kaevuri juhendamisel rongiga maa-alustes käikudes, saime ülevaate kaevuri tööst ja erinevatest tööetappidest ja masinatest millega põlevkivi kaevandati, rikastusvabriku ekspositsioon oli põlevkivi tekkimisest, leiukohtadest, kaevandamisest ja kasutamisest, energia saamisest, territooriumil uudistasime masinaid ja vanas hoones oli väljapanek kaevuri elu- ja tööruumidest vanasti. Järgmisena jalutasime Põhja-Eesti pankrannikul Saka mõisa juures, laskusime treppe mööda liivarannale ja ronisime mööda keerdtreppi meretorni imelist vaadet nautima. Kolmandaks peatuspaigaks oli valitud Kuremäe nunnaklooster ja pühaallikas.
Oli tore päev!


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Meie kummardus!

Tartumaa haridustöötajate pidulik tänuüritus

 Melliste Koolil on taas põhjust rõõmu ja uhkust tunda. Täna tunnustati Tartu Ülikooli aulas meie õpetajaid ja nende tegemisi. Tartumaa aasta klassiõpetaja laureaat Pille Saan Tartumaa aasta haridustegu 2023  " Kolme kooli ESFi Klass+ ühisprojekt  ”Nutikas digipööre” , Luunja Keskkool, Melliste Kool ja  Friedebert Tuglase nimeline Ahja Kool" Ühisprojekti juhtisid Tea Hermann ja Meeri Sellik. Koordinaatoriteks koolides olid Annika Apuhtin, Britta Sims, Eliise Joonas ja Rainer Lanemann.