Otse põhisisu juurde

Mürakarud ja Pähklikesed osalesid Keskkonnaameti programmis "Kes selles veekogus elavad?"

       Mürakarud ja Pähklikesed osalesid Keskkonnaameti programmis ,,Kes selles veekogus elavad?”
Teisipäeva hommik ongi käes ja lapsed on väga ärevil, sest ees on ootamas retk Melliste järve äärde.  Lapsi on seal ees ootamas kohtumine juba tuttava tädi Piretiga Keskkonnaametist. Kiirelt sättisime selga helkurvestid ning asusime üheskoos Melliste järve poole teele. 
Kohtudes tädi Piretiga nägime kohe, et tuleb põnev hommik, sest tal oli kaasas palju huvitavaid asju kohe mitme kastiga. Seal olid kahvad, erinevad luubid, topsikud, kausid ja plakatid ning palju muud põnevat. Esmalt tädi Piret tutvustaski meile vahendeid, mida kasutama hakkame ning siis sai iga laps kahvaga järve põhjast ,,ELU” püüda. Saak, mis kahva seest vastu vaatas polnud esmapilgul midagi erilist, kuid kui asetasime oma leiu veega täidetud suurde kaussi, siis läks alles tõeline ,,ELU” lahti. Liikumist oli nii palju, et raske oli jälgida.  Nüüd sai iga laps plastlusika ning seejärel tuli ettevaatlikult  pisemaid vee-elukaid püüdma hakata. See oli nii põnev, et pani lapsed lausa kilkama.  Veel tuli meil täita ka töölehte, kus sai tuvastada, millise loomaga on tegemist ning milline neist on lemmikum.  Uurimise tulemusena selgus, et veekogus ei elagi ainult konnad ja kalad, vaid palju teisigi põnevaid loomi.
Aitäh tädi Piretile Keskkonnametist põneva ja avastusterohke hommiku eest!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing