Otse põhisisu juurde

Eestimaa nädal lasteaiasMida tähendab sõna KODUMAA, seda rääkisid lapsed Täpikeste rühmas. Et meie kodumaa on Eestimaa, seda teadsid kõik lapsed, kuid arvati veel, et kodumaal tehakse palju tööd, seal on kodu, kus elavad ema, isa, vanaisa, kass, koerad ja isegi hiired peavad kodus olema. Milline näeb välja kodumaa oli näha kunstitöödes, mis illustreeris luuletust "Lapse kodumaa". Nooremad lapsed orienteerusid piltide seas, kust nad leidsid Eesti lipu, rukkililled ja suitsupääsukesed ja kujundasid neist pildi Eestimaale.

Mürakarude rühmas oli nädala jooksul avatud kohvik "Pääsuke", kus pakuti Eesti rahvustoite: kiluvõileiba munaga ning kamajooki. Lapsed valmistasid üheskoos need söögid ning said seejärel need kohvikust endale ka osta. "Ise tehtud, hästi tehtud!" - Eesti rahvustoidud maitsesid lastele hästi ning kohvikut "Pääsuke" lubasid lapsed kindlasti ka edaspidi külastada.

Pähklikeste rühmas toimus teemahommik " Minu Eestimaa sünnipäev". Eestimaa metsaelanikud karu ja põder tutvustasid Eesti Vabariigi sümboleid. Lapsed kuulasid ja püüdsid kaasa laulda Eesti hümni. Nimetasid Eesti presidenti, teadsid rukkilille, suitsupääsukest, Eesti lippu, pealinn Tallinnat, tutvusid Eesti riigivapiga. Koos tantsiti laulu"Rong see sõitis tsuhh-tsuhh-tsuhh" saatel läbi Eesti erinevate linnade. Kuulasime laulu "Mu koduke on tilluke."

 Päikesejänkude rühmas rääkisid lapsed rahvariietest. Lastel oli võimalik ka reaalselt näha, millised rahvariided on. Õpetajal olid seljas rahvariided, mida lapsed said vaatadata ja ka katsuda, millisest materjalist need on. Lisaks vaatasid lapsed veel piltidelt erinevaid rahvariideid. Ja lõpetuseks meisterdasid lapsed ise endale rahvusseeliku.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing