Otse põhisisu juurde

EV100

Head uut aastasada!

Täna on tunne, nagu oleks naasnud pikalt vaheajalt. Tegelikult on nädalavahetusel olnud lihtsalt nädalajagu emotsioone - kauneid, häid ja südamepõhjani liigutavaid.

Enne päris pidu oli pikk ettevalmistusperiood. Tänud kõigile panustajaile!

Maja piduehteisse seadmine sai alguse juba jaanuari lõpus:


Neljapäev ja reede hommik oli köögitoimkonnal kibekiire aeg. Valmisid suupisted ja tordid banketilauale.  Meie külalised sosistasid, et meie banketilaud oli uhkem kui  kaitseministeeriumil:)
Meie kingitus Eestile, oli meie ühine panus, meie lood ja laulud, meie teod ja tantsud.
Eriti suured tänud õpetaja Avele, Saimale, Merritile, Kaiele, Sigridile ja Henrile.
Enne pidulikku aktust toimus õp. Sirje ettevalmistatud kahhoot ehk siis Eesti teemaline nutiviktoriin, ning erinevate  õpetajate juhendatud õpitoad.Meie pidupäeval saali kujundamise idee ja teostuse eest täname suuresti  - õp. Avet 
 ja abistajana õp. Annelit.
Meie laual oli lina, millel vanus üle 100 aasta, mis on sündinud algusest lõpuni puhta käsitööna - oma kasvatatud lina, enda kedratud lõng ja kootud muster. 
Piibel laulal oli ka vanem kui Eesti Vabariik. On tõenäoline, et just nii istuski vanapapi küünlavalgel memme kootud linaga kaetud laua taga ja luges seda sama piiblit ning unistas iseseisvast Eestist. Olgem tänulikud meie iseseisvuse ja praeguse  rahu ja külluse eest! 
Elagu Eesti!Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Tartumaa haridustöötajate pidulik tänuüritus

 Melliste Koolil on taas põhjust rõõmu ja uhkust tunda. Täna tunnustati Tartu Ülikooli aulas meie õpetajaid ja nende tegemisi. Tartumaa aasta klassiõpetaja laureaat Pille Saan Tartumaa aasta haridustegu 2023  " Kolme kooli ESFi Klass+ ühisprojekt  ”Nutikas digipööre” , Luunja Keskkool, Melliste Kool ja  Friedebert Tuglase nimeline Ahja Kool" Ühisprojekti juhtisid Tea Hermann ja Meeri Sellik. Koordinaatoriteks koolides olid Annika Apuhtin, Britta Sims, Eliise Joonas ja Rainer Lanemann.

Meie kummardus!

Sõbrapäev meie koolis!

 Sel aastal oli meil sõbrapäev jaotatud kaheks. Hommiku poolikul toimus meie koolis valla kolme kooli ühisüritus, kus 1.- 4.kl õpilased tantsisid diskol . Suurematele klassidele korraldas sõbrapäeva tegevused 6. klass. Hommikul jagasid nad kõigile õpilastele ja koolipersonalile südamekleepsud, mis olid nummerdatud. Vahetundides said kõik otsida sama numbriga paarilist, kellega fotonurgas pilti teha. Pildid jäädvustas õpilasesinduse asepresident Johanna-Janeli, teda abistas Lilian, kes on samuti õpilasesinduse liige. Pildid leiad 👉  https://drive.google.com/drive/folders/1mLw3v-7Tcv_vS5opni8twmVDVe9nf9R_?usp=sharing   6. klass valmistas kõigile õpilastele sõbrapäevakaardid ja see, kes ei leidnud üles oma paarilist, sai pildi teha koos 6. klassi õpilastega. 5. tunni ajal toimus 5.-9. klassi õpilastele sõbrapäeva disko. Diskori puldis olid Rasmus, Kaspar ja Cristofer. Suur aitäh, 6.klassi juhatajale Tiinale ja kõigile teistele abilistele.