Otse põhisisu juurde

EV100

Head uut aastasada!

Täna on tunne, nagu oleks naasnud pikalt vaheajalt. Tegelikult on nädalavahetusel olnud lihtsalt nädalajagu emotsioone - kauneid, häid ja südamepõhjani liigutavaid.

Enne päris pidu oli pikk ettevalmistusperiood. Tänud kõigile panustajaile!

Maja piduehteisse seadmine sai alguse juba jaanuari lõpus:


Neljapäev ja reede hommik oli köögitoimkonnal kibekiire aeg. Valmisid suupisted ja tordid banketilauale.  Meie külalised sosistasid, et meie banketilaud oli uhkem kui  kaitseministeeriumil:)
Meie kingitus Eestile, oli meie ühine panus, meie lood ja laulud, meie teod ja tantsud.
Eriti suured tänud õpetaja Avele, Saimale, Merritile, Kaiele, Sigridile ja Henrile.
Enne pidulikku aktust toimus õp. Sirje ettevalmistatud kahhoot ehk siis Eesti teemaline nutiviktoriin, ning erinevate  õpetajate juhendatud õpitoad.Meie pidupäeval saali kujundamise idee ja teostuse eest täname suuresti  - õp. Avet 
 ja abistajana õp. Annelit.
Meie laual oli lina, millel vanus üle 100 aasta, mis on sündinud algusest lõpuni puhta käsitööna - oma kasvatatud lina, enda kedratud lõng ja kootud muster. 
Piibel laulal oli ka vanem kui Eesti Vabariik. On tõenäoline, et just nii istuski vanapapi küünlavalgel memme kootud linaga kaetud laua taga ja luges seda sama piiblit ning unistas iseseisvast Eestist. Olgem tänulikud meie iseseisvuse ja praeguse  rahu ja külluse eest! 
Elagu Eesti!Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing