Otse põhisisu juurde

POISTEGA KEELT AVASTAMAS-14.MÄRTS 2014.


Teist aastat korraldab Luunja lasteaed Midrimaa kevade hakul üritust ja ainult poistele. Eelmisel aastal korraldati pendipäeva, kus poistel oli võimalus osaleda erinevates katsetes. Sel aastal korraldati üritus emakeelepäeva raames ja kutsuti meid keelt avastama.
Võimalus oli osaleda 8 töötoas:
 1. KEELEKOOL: Lapsed tutvusid erinevate meeltega ning põhiline rõhk oli suunatud keelele. Lapsed maitsesid erinevaid toiduaineid ja siis tuli eristada, mis on soolane, mõru, magus ja hapu.
 2. KÕRVAKEEL: siin valmistasid lapsed plasttopside ja nööri abil telefoni.
 3. PEEGLIKEEL: See oli vahva tuba ja meeldis poistele väga. Siin tuli lugemiseks kasutada peeglit ning loetavale sõnale tuli hoopis selg pöörata.
 4. PILLIKEEL: Siin sai iga laps meisterdada endale väikese pilli. Kasutatai selleks ühekordseid plasttopse ja kumminööri.
 5. VÕÕRKEEL: Selles toas sai tutvuda erinevate rahvuste ja nende keeltega. Lapsed kuulasid kuidas kõlasid erinevad keeled. Siin sai mängida ka mänge, mida näiteks mängivad lapsed Hispaanias.(kaks last hoiavad köie otsast kinni ja üks hüppab)
 6. MAOKEEL: Siin valmistasid poisid ühe vahva ja vana mänguasja. Millise? 
  Ragulka meenutab oma kujult mao keelt. Lennutamiseks olid Y tähe kujuga oksakesed. Märklaud sisaldas tähti ja numbreid ning geomeetrilisi kujundeid, mida tuli nimetada, kui oldi pihta saanud.
 7. KIRJAKEEL: siin töötoas tutvusime kirjaliku kõnega, mida kirjutatakse, trükitakse jne. Siin said poisid trükkida tähetemplitega ning muude erinevate kujunditega. Templeid saab ka ise valmistada-kartulist, korgist. Meie trükkisime oma nime.
 8. SALAKEEL: Selles töötoas said lapsed töölehed, mis olid täis erinevaid kriipse ja kraapse ja tähti. Lapsed värvisid mustri vastavalt tähemärkide järgi ära ja said hoopis uue tähe. Lõpuks said lapsed moodustada salajastest tähtedest sõnu.
                                                                           
  Oli vahva üritus! 
  Poistega käis keelt avastamas Mürakarude õpetaja Piret
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing