Otse põhisisu juurde

POISTEGA KEELT AVASTAMAS-14.MÄRTS 2014.


Teist aastat korraldab Luunja lasteaed Midrimaa kevade hakul üritust ja ainult poistele. Eelmisel aastal korraldati pendipäeva, kus poistel oli võimalus osaleda erinevates katsetes. Sel aastal korraldati üritus emakeelepäeva raames ja kutsuti meid keelt avastama.
Võimalus oli osaleda 8 töötoas:
  1. KEELEKOOL: Lapsed tutvusid erinevate meeltega ning põhiline rõhk oli suunatud keelele. Lapsed maitsesid erinevaid toiduaineid ja siis tuli eristada, mis on soolane, mõru, magus ja hapu.
  2. KÕRVAKEEL: siin valmistasid lapsed plasttopside ja nööri abil telefoni.
  3. PEEGLIKEEL: See oli vahva tuba ja meeldis poistele väga. Siin tuli lugemiseks kasutada peeglit ning loetavale sõnale tuli hoopis selg pöörata.
  4. PILLIKEEL: Siin sai iga laps meisterdada endale väikese pilli. Kasutatai selleks ühekordseid plasttopse ja kumminööri.
  5. VÕÕRKEEL: Selles toas sai tutvuda erinevate rahvuste ja nende keeltega. Lapsed kuulasid kuidas kõlasid erinevad keeled. Siin sai mängida ka mänge, mida näiteks mängivad lapsed Hispaanias.(kaks last hoiavad köie otsast kinni ja üks hüppab)
  6. MAOKEEL: Siin valmistasid poisid ühe vahva ja vana mänguasja. Millise? 
    Ragulka meenutab oma kujult mao keelt. Lennutamiseks olid Y tähe kujuga oksakesed. Märklaud sisaldas tähti ja numbreid ning geomeetrilisi kujundeid, mida tuli nimetada, kui oldi pihta saanud.
  7. KIRJAKEEL: siin töötoas tutvusime kirjaliku kõnega, mida kirjutatakse, trükitakse jne. Siin said poisid trükkida tähetemplitega ning muude erinevate kujunditega. Templeid saab ka ise valmistada-kartulist, korgist. Meie trükkisime oma nime.
  8. SALAKEEL: Selles töötoas said lapsed töölehed, mis olid täis erinevaid kriipse ja kraapse ja tähti. Lapsed värvisid mustri vastavalt tähemärkide järgi ära ja said hoopis uue tähe. Lõpuks said lapsed moodustada salajastest tähtedest sõnu.
                                                                             
    Oli vahva üritus! 
    Poistega käis keelt avastamas Mürakarude õpetaja Piret




























Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Isadepäev

 Melliste Koolis toimusid vahvad isadepäeva töötoad. Sel aastal oli koolimajas sees kaheksa töötuba ja õuealal üks töötuba. Töötubades sai meisterdada mardipäeva maske, Picasso stiilis isade pilte, lipsukaarte, puidust autosid ja puulusikaid, pered said koos lastega lahendada tähelepanu ülesandeid ja osa võtta aaretejahist nii majas sees, kui õuealal. Ühes töötoas oli võimalus meisterdada Lego klotidest isade figuurid ja need äpi abil rääkima panna. Avatud oli kaks kohvikut. Lauamängukohvikus mängiti mõttemänge ja õpilasesinduse kohvikus sai kõhu täis. Kohviku selle aasta menüüs olnud kõik tooted sisaldasid kas porgandit, kõrvitsat või punapeeti. Aitäh õpetajatele, kes töötoad kokku panid ja läbi viisid ja suur, suur tänu kõigile osalenud peredele. Pildid tegi Gärry Keerdo Rohkem pilte:  https://drive.google.com/drive/folders/1ldw1pHTJe4hxtK2wXjc_ixxC5_Byc15n?usp=sharing Padleti töötoa pani kokku Aila Orrin

Jõululaat 2024

 Selle aasta jõulaat on peetud. Osa võtsid meie kooli kõik klassid ja rühmad. Aitäh õpilastele ja  lastevanematele, kes panustasid nii laadalauale meisterdamisse ja küpsetamisse, kui ka ostlemisse. Suur aitäh klassiõpetajatele ja rühmaõpetajatele suure panuse eest. Laadaloosis teenitud 309€ kingime me Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile. Jõululaada fotod on leitavad lingilt: https://drive.google.com/drive/folders/1IO4EOvwY1ZIa3ZhPDJgwReBxy9Qq7mln?usp=sharing   Fotod jäädvustad Mairi Saar

Koodinädal

Sügisvaheaja eelsel nädalal, 14.-18. oktoobril, tähistasime Melliste Koolis koodinädalat. Sel nädalal mõtlesime tavalisest pisut enam programmeerimisest, robotitest, probleemide lahendamisest ja salakoodidest. Kõik õpilased said võimaluse osaleda ainult üheks nädalaks avatud pop-up põgenemistoas. Põgenemistoas tuli kasutada koostööoskust, et vihjete järgi saladusi lahendada ning eristada olulist ebaolulisest. Õpilaste arvates olid ülesanded põnevad ja tõid palju elevust tavalisse koolipäeva. Lahenduste otsimine andis võimaluse oma nutikus proovile panna ning pingutuse järel lahenduseni jõudmine rõõmustas osalejaid. Pärast põgenemistoa läbimist ootas ees uus väljakutse - tuli hoida saladust, et üllatusmoment säiliks ka koolikaaslaste jaoks. Esimese, teise ja kolmanda klassi õpilased harjutasid roboti takistussõidu töötoas programmeerimist koostades pseudokoodi plokkidest programmi, millega juhtida robot läbi labürindi. Lisaks liikumisele tuli määratud kohtades panna robot näitama led pa...