Otse põhisisu juurde

3.klass Emalättel

2. veerandi esimesel päeval käis 3. klass koos Kristel Vilbaste ja Mikk Sarvega Taevaskojas Emalättel. Selle suve 27. juunil varises  Emalätte koobas sisse, kuid allikas on siiski suutnud endale väljapääsu leida. Allika juurde pääsemiseks ostsime vaskmündiga maa ja hõbemündiga allika. Emaläte on Taevaskoja suurim allikas, ta toidab oma veega ka teisi allikaid, on neile emaks. Emaläte on ohvriallikas, selle vesi tervendab silmi. Nii mõnigi laps proovis oma arvutist räsitud silmi allikaveega parandada, selleks tuli silmad allikavette kasta ning neid veeall pilgutada. Mõned lapsed tõid pudeliga tervistavat vett ka kodustele. Toredad giidid Kristel ja Mikk rääkisid meile teisigi toredaid fakte ja legende Taevaskoja kohta. Me kõik ühineme meie klassi Martini sõnadega: "Loodame, et Emalätte koobas taastatakse  ja kõik saab jälle korda"Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Meie kummardus!

Tartumaa haridustöötajate pidulik tänuüritus

 Melliste Koolil on taas põhjust rõõmu ja uhkust tunda. Täna tunnustati Tartu Ülikooli aulas meie õpetajaid ja nende tegemisi. Tartumaa aasta klassiõpetaja laureaat Pille Saan Tartumaa aasta haridustegu 2023  " Kolme kooli ESFi Klass+ ühisprojekt  ”Nutikas digipööre” , Luunja Keskkool, Melliste Kool ja  Friedebert Tuglase nimeline Ahja Kool" Ühisprojekti juhtisid Tea Hermann ja Meeri Sellik. Koordinaatoriteks koolides olid Annika Apuhtin, Britta Sims, Eliise Joonas ja Rainer Lanemann.