Otse põhisisu juurde

Pähklikeste rühm allikatel

31.oktoobril külastasime Võnnu Kihelkonna allikaid. Mikk Sarv ja Kristel Vilbaste tutvustasid ja jutustasid huvitavaid lugusid allikatest.Sõitsime läteteni bussiga. Roiult läbi,Vooremäe küljele. Meie allikaretk algas Vooremäe alt. Liikusime mööda Vooremäe nõlva ülesmäge. Seejärel laskusime ettevaatlikult Vooremäe Raudlätte juurde. Allikakoht oli kahjuks kuiv, pikast kuivaperioodist suvel. Mikk rääkis loo allikapäkapikkudest. Nad on niisamuti päkapikud, kui jõulupäkapikud ja täidavad laste soove. Tahad soovida enne kui jõulud, tuleb sul külastada selleks allikat. Mida teha ühe sussiga? Allikapäkapikk mahub täpselt kaht jalgupidi ühte sussi, sussipaelad aga seob sõlme ja paneb üle õla traksideks. Allikapäkapikke polnud näha. Selle eest oli näha suur väravakivi. Väravakivi on sissepääsuks mäealusesse linna, kus on teatavasti palju kulda ja vääriskraami. Väravakivi avamiseks tuleb kasutada võlusõna. Mikk küsis lastelt võlusõna. Vastati Abrakadabra. Proovisime, kuid värav ei avanenud. Proovisime ka sõna “palun”. Värav jäi suletuks. Õige aeg on aga jaanilaupäeva õhtul ja kui tead õiget võlusõna, avaneb linnavärav ja pääseb mäealusesse linna, kus on palju kulda. Allika alguskohast allpool oli näha pori, uurisime milline loom võis jäljed sinna jätta. Allikavesi on väga puhas joogivesi ja loomad käivad siin janu kustutamas. Tänutäheks jäetakse allikale hõbedat. Mikk viskas allikale mündi ja mängis savipilli. Jätsime allikaga hüvasti, sooviga, et iga laps koos vanemaga seda uuesti külastada saaks.Tagasiteel tänasime allikahaldjat, kelle nägu oli näha puu tüvel. Kristel palus lastel kuulatada Pöialpoissi, Eestis elavat väikseimat lindu, ainult lapsed kuulevad tema peent piuksuvat häält.

Teine allikas asus juba meie koduvallas, Mäletjärve külas. Põrguvalu lätet on kutsutud sedasi, et ta võtab ära igasuguse põrguvalu. Vaatasime, kuidas allikas maa seest välja voolab ja mullitab ning allikaojana Lavatsi järve suubub. Inimkäsi on allika ümber pannud ümmarguse rakke. Allika seest kasvas välja kaks soomailase taime. Iga laps sai peoga võtta allikavett ning seda maitsta. Mõni laps meie rühmas on nelja aastane ja selle järgi on hea meelde jätta, et allikavee temperatuur on +4 kraadi. Lasteaeda tagasi jõunutena mängisid Pähklikesed Miku ja Kristeliga mängu “Vooremäe Raudläte”. Iga laps sai öelda, mis talle allikatel käigust meelde jäi. Päeva lõpetuseks joonistasid lapsed rühmas Põrguvalu allikast pildi.

Aitäh Mikk Sarv ja Kristel Vilbaste.

Pähklikesed

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing