Otse põhisisu juurde

Täpikesed Põrguvalulättel

Esmaspäeval, 25. novembril, käisid Täpikesed tutvumas valla kolmanda allikaga, mis on oma nime saanud põrguvalu järgi. Arvatakse, et allikavesi aitab siis, kui valu on läinud suureks ning enam kannatada ei suuda. Siis tuleb vett võtta kas peoga või topsiga ning juua. Võib ka valutavale kohale peale määrida. Vett otse allikast juua ei tohi,  muidu tulevat  kurjad vaimud kaasa. Et võlutoime mõjuks, tuleb allikahaldjale münte annetada. Teine uskumus on, et kui sa midagi väga - väga soovid, lähed allikale, annetad
münte ning soov läheb täide. Proovisime meiegi mõlema uskumuse kohaselt käituda. Kuna keegi põrguvalu käes ei kannatanud, siis kas allikavesi aitab, ei oska öelda. Seda, kas soov täide läheb, saab iga suur ja väike täpike ise ajapikku kogeda.   


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!