Otse põhisisu juurde

Täpikesed Põrguvalulättel

Esmaspäeval, 25. novembril, käisid Täpikesed tutvumas valla kolmanda allikaga, mis on oma nime saanud põrguvalu järgi. Arvatakse, et allikavesi aitab siis, kui valu on läinud suureks ning enam kannatada ei suuda. Siis tuleb vett võtta kas peoga või topsiga ning juua. Võib ka valutavale kohale peale määrida. Vett otse allikast juua ei tohi,  muidu tulevat  kurjad vaimud kaasa. Et võlutoime mõjuks, tuleb allikahaldjale münte annetada. Teine uskumus on, et kui sa midagi väga - väga soovid, lähed allikale, annetad
münte ning soov läheb täide. Proovisime meiegi mõlema uskumuse kohaselt käituda. Kuna keegi põrguvalu käes ei kannatanud, siis kas allikavesi aitab, ei oska öelda. Seda, kas soov täide läheb, saab iga suur ja väike täpike ise ajapikku kogeda.   


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Meie kummardus!

Tartumaa haridustöötajate pidulik tänuüritus

 Melliste Koolil on taas põhjust rõõmu ja uhkust tunda. Täna tunnustati Tartu Ülikooli aulas meie õpetajaid ja nende tegemisi. Tartumaa aasta klassiõpetaja laureaat Pille Saan Tartumaa aasta haridustegu 2023  " Kolme kooli ESFi Klass+ ühisprojekt  ”Nutikas digipööre” , Luunja Keskkool, Melliste Kool ja  Friedebert Tuglase nimeline Ahja Kool" Ühisprojekti juhtisid Tea Hermann ja Meeri Sellik. Koordinaatoriteks koolides olid Annika Apuhtin, Britta Sims, Eliise Joonas ja Rainer Lanemann.