Otse põhisisu juurde

Liiklusnädal lasteaias


Liiklusnädalat alustasime õpetajate esitatud väikese etteastega, kus kaks jalgratturit kihutasid "otsa" tüdrukule, kes ületas parajasti ülekäigurajal sõiduteed. Tüdrukuke kukkus nii õnnetult, et põlvest hakkas "verd" jooksma. Õnneks juhtus mööda minema arstitädi, kes tüdrukukese põlve tohterdas ja haige koha ära plaasterdas. Juhtumisi sõitis traktoriga mööda tüdruku isa, kes teda lohutas ja ta koju viis. Järgnevatel päevadel oli lastel võimalus läbida neli erinevat liiklusteemat, mille valmistasid ette rühmameeskonnad:
I - jalgratas, vajalik varustus, töökorras ratas, munakiivrikatse
II - märgid on märkamiseks-liiklusmärgid
II I- sõidukid, ühistransport ja selles käitumine
IV - esmased esmaabivahendid: plaaster, puhastusvahend, side.
Liiklusnädala lõpetamisele tulid külla noorsoopolitseist Triinu ja Lõvi Leo. Lapsed nägid Lõvi Leo esituses nelja liiklusalast sketši ning parandasid teda, kui ta valesti käitus. Seejärel kinnistasid lapsed nädala jooksul omandatud teadmisi kolmes erinevas punktis ning neljandas oli võimalus uurida politseiniku autot ja töövarustust. Liiklusnädala lõpetuseks sai iga laps diplomi ja väikese liiklusalase meene. Täname Triinut noorsoopolitseist.
                                                                              


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Meie kummardus!

Ülelasteaialine etlemiskonkurss "Eesti keele kaunis kõla"

Tänase emakeelepäeva puhul toimus Melliste Kooli lasteaias traditsiooniline etlemiskonkurss "Eesti keele kaunis kõla". Lapsed oli vaeva näinud ning ilusad luuletused selgeks õppinud. Žüriil, milles olid Melliste raamatukogu esindaja Ülle, Melliste Kooli sotsiaalpedagoog Janika ja tulevase 1. klassi õpetaja Silva, oli keeruline ülesanne valida välja parimad esitlused. Aga nad said hakkama!  Eripreemiad said:  Andra Stelle Juhanson, selge ja puhta diktsiooni eest. Lisella Rein, julguse kogumise eest.  Maribel Koor, julge abi küsimise eest. Kristina Bezruchko, üllatamise eest.   5-6 aastaste vanuserühm: I koht Keili Tammemägi  II koht Gregor Roonurm  III koht Jessica Vaga  6-7 aastaste vanuserühm:  I koht Andri Haljasmäe  II koht Renor Villmann  III koht Uku Paabut  Vanuserühmade võitjad Andri ja Keili esindavad lasteaeda 25. aprillil  2023 Melliste Spordihoones toimuval Tartumaa lasteaedade etlemiskonkursil.  Palju õnne võitjatele! Palju õnne kõikidele esinejatele! Korraldajad