Otse põhisisu juurde

Vesi elukeskkonnana

Esmaspäevane ilus ilm oli Melliste järve äärde (saali) palju rahvast kohale meelitanud. Ei puudunud ka kalamehed (Hanna ja õpetaja Aila). Näkkamisega olid lood kesised. Kui ühel kalameestest õnnestus püüda ikka mõni kala, siis teine sai ainult kätte vana saapa. Ja siis ilmus järve põhjast hüdrobioloog  (õpetaja Marju), kes parajasti uuris Melliste järve olukorda. Et üksi oli seda päris raske teha, kutsus ta appi lapsi uurima, mida järv endas sisaldab, kes vees või vee ääres elavad, mis ja kes järve reostavad ning mis talvel järvega juhtub.
Selleks olid rühmaruumid muudetud “katsekeskusteks“, kus lastel oli võimalus nautida toredaid katseid ning teha vees ja veega palju põnevat:
·         uurida, milline järv näeb välja erinevatel aastaaegadel; voltida kala ja meisterdada pärlitest kaelakeed;
·         uurida, kelle kodu on järve ääres või järves ning puhastada rannaliiv prahist; teha endale järv pudelisse;
·         erinevate materjalidega katsetada ja arvata „mis upub, mis ujub“; uurida, millised veekogud veel peale järve on olemas;
·         ehitada veepuhastusjaama ja katsetada, kuidas saab sellega vett puhastada; tutvuda uue vee-elaniku millimallikaga ja teda ka meisterdada.
Iga rühm sai tund aega viibida nädala jooksul ühes katsekeskuses. Reedesel päeval tehti kokkuvõte nädalast.
Kõik see toimus 23-27 märtsil.Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing