Otse põhisisu juurde

Täpikesed Võnnus jõulumaal

13. detsembri õhtupoolikul külastasid täpikesed naabervallas olevat jõulumaad. Päkapikud näitasid teed jõulumoori ja jõuluvana juurde. Jõuluvana oli jänni jäänud enda töödega ning palus meid appi suuski värvima. Küll tulid suusad ilusad värvikirevad! Jõulumoori juures saime kuulda juttu, kuidas jõuluvana magama jäi. Ei suutnud teda äratada koerte haukumine, kasside näugumine ega ka laste kisa. Aga kui ta kuulis kellakeste helinat, mida tekitavad päkapikkude mütsi küljes olevad kellukesed, ärkas ta krapsti ülesse. Seejärel oli igal lapsel võimalus endale meisterdada kellukesega käevõru. Jõulumoor ja jõuluvana teatasid meile suurt uudist! Võnnu metsade vahel olevat nähtud karu liikumas. Jõulumees ja jõulumoor teed juhatamas, asusime meiegi teda otsima. Kuuskede vahel märkasime jälgi. Lapsed arvasid, et siin on käinud kitsed, jänesed, harakad, kanad... Ning siis seal need olidki, karujäljed! Liikudes hiirvaikselt mööda jälgi jõudsime karu koopa juurde. Meie õnneks karu magas oma koopas. Jätsime ta sinna edasi põõnama ning suundusime fotograafi juurde, et üheskoos jõuluvanaga üks pilt teha. Kui olime ära poseerinud, kutsus jõulumoor meid ühisesse tantsuringi. Ja oligi saabunud aeg kodutee jalge alla võtta ning jõulumaa elanikega hüvasti jätta. Tore on, et jõulumaale minekuks ei pea kauget teed ette võtma vaid selline koht on siinsamas meie külje all naabervallas.         


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Meie kummardus!

Ülelasteaialine etlemiskonkurss "Eesti keele kaunis kõla"

Tänase emakeelepäeva puhul toimus Melliste Kooli lasteaias traditsiooniline etlemiskonkurss "Eesti keele kaunis kõla". Lapsed oli vaeva näinud ning ilusad luuletused selgeks õppinud. Žüriil, milles olid Melliste raamatukogu esindaja Ülle, Melliste Kooli sotsiaalpedagoog Janika ja tulevase 1. klassi õpetaja Silva, oli keeruline ülesanne valida välja parimad esitlused. Aga nad said hakkama!  Eripreemiad said:  Andra Stelle Juhanson, selge ja puhta diktsiooni eest. Lisella Rein, julguse kogumise eest.  Maribel Koor, julge abi küsimise eest. Kristina Bezruchko, üllatamise eest.   5-6 aastaste vanuserühm: I koht Keili Tammemägi  II koht Gregor Roonurm  III koht Jessica Vaga  6-7 aastaste vanuserühm:  I koht Andri Haljasmäe  II koht Renor Villmann  III koht Uku Paabut  Vanuserühmade võitjad Andri ja Keili esindavad lasteaeda 25. aprillil  2023 Melliste Spordihoones toimuval Tartumaa lasteaedade etlemiskonkursil.  Palju õnne võitjatele! Palju õnne kõikidele esinejatele! Korraldajad