Otse põhisisu juurde

Täpikesed Võnnus jõulumaal

13. detsembri õhtupoolikul külastasid täpikesed naabervallas olevat jõulumaad. Päkapikud näitasid teed jõulumoori ja jõuluvana juurde. Jõuluvana oli jänni jäänud enda töödega ning palus meid appi suuski värvima. Küll tulid suusad ilusad värvikirevad! Jõulumoori juures saime kuulda juttu, kuidas jõuluvana magama jäi. Ei suutnud teda äratada koerte haukumine, kasside näugumine ega ka laste kisa. Aga kui ta kuulis kellakeste helinat, mida tekitavad päkapikkude mütsi küljes olevad kellukesed, ärkas ta krapsti ülesse. Seejärel oli igal lapsel võimalus endale meisterdada kellukesega käevõru. Jõulumoor ja jõuluvana teatasid meile suurt uudist! Võnnu metsade vahel olevat nähtud karu liikumas. Jõulumees ja jõulumoor teed juhatamas, asusime meiegi teda otsima. Kuuskede vahel märkasime jälgi. Lapsed arvasid, et siin on käinud kitsed, jänesed, harakad, kanad... Ning siis seal need olidki, karujäljed! Liikudes hiirvaikselt mööda jälgi jõudsime karu koopa juurde. Meie õnneks karu magas oma koopas. Jätsime ta sinna edasi põõnama ning suundusime fotograafi juurde, et üheskoos jõuluvanaga üks pilt teha. Kui olime ära poseerinud, kutsus jõulumoor meid ühisesse tantsuringi. Ja oligi saabunud aeg kodutee jalge alla võtta ning jõulumaa elanikega hüvasti jätta. Tore on, et jõulumaale minekuks ei pea kauget teed ette võtma vaid selline koht on siinsamas meie külje all naabervallas.         


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing