Otse põhisisu juurde

Päkapikkude advendialguse askeldused

Detsembrikuu on muinasjutuline ja müstiline aeg, mil meid saadavad kõikjal päkapikkude piiluvad silmad. Väikesed lapsed ei suuda õhtuti uinuda, püüdes valvata akna juures oma sussi, et hetkekski näha oma päkapikku. Keegi meist täpselt ei tea, millised nad välja näevad, kuid kõigil meil on oma ettekujutus sellest usinast jõulumehe abilisest.
Millised on need päkapikud, kes akende taga piilumas käivad? Tahtsime nii väga seda teada.
„Ma nägin! Ma nägin täna Päkapikku!“ hõiskasid Melliste lasteialapsed, sest päkapikk käis akna taga lapsi piilumas ning paotas ukse taha kirja, milles kutsus kõiki lapsi Päkapikumaa tegemistest osa saama. Mööda tähistatud päkapikurada tõttasid lapsed Päkapikumaad otsima, kus neid võtsid vastu neli päkapikku, kellega koos mindi päkapiku eksamit sooritama, sest kehvade ilmade tõttu olid palju päkapikud haigestunud ja abikäsi oli hädasti tarvis.

Meisterdamiskambris meisterdasid lapsed päkapikku,  piparkoogikambris aitasid piparkooke küpsetada, kaardikambris valmisid vahvad jõulukaardid, millesse kirjutati sisse armas jõulusoov ning jutukambris kuulasid lapsed lugu sellest, kuidas headest ja valgetest mõtetest täitus lapse ning paljude inimeste soov- hakkas valget lund sadama! 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing