Otse põhisisu juurde

Päkapikkude advendialguse askeldused

Detsembrikuu on muinasjutuline ja müstiline aeg, mil meid saadavad kõikjal päkapikkude piiluvad silmad. Väikesed lapsed ei suuda õhtuti uinuda, püüdes valvata akna juures oma sussi, et hetkekski näha oma päkapikku. Keegi meist täpselt ei tea, millised nad välja näevad, kuid kõigil meil on oma ettekujutus sellest usinast jõulumehe abilisest.
Millised on need päkapikud, kes akende taga piilumas käivad? Tahtsime nii väga seda teada.
„Ma nägin! Ma nägin täna Päkapikku!“ hõiskasid Melliste lasteialapsed, sest päkapikk käis akna taga lapsi piilumas ning paotas ukse taha kirja, milles kutsus kõiki lapsi Päkapikumaa tegemistest osa saama. Mööda tähistatud päkapikurada tõttasid lapsed Päkapikumaad otsima, kus neid võtsid vastu neli päkapikku, kellega koos mindi päkapiku eksamit sooritama, sest kehvade ilmade tõttu olid palju päkapikud haigestunud ja abikäsi oli hädasti tarvis.

Meisterdamiskambris meisterdasid lapsed päkapikku,  piparkoogikambris aitasid piparkooke küpsetada, kaardikambris valmisid vahvad jõulukaardid, millesse kirjutati sisse armas jõulusoov ning jutukambris kuulasid lapsed lugu sellest, kuidas headest ja valgetest mõtetest täitus lapse ning paljude inimeste soov- hakkas valget lund sadama! 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing