Otse põhisisu juurde

Päkapikkude advendialguse askeldused

Detsembrikuu on muinasjutuline ja müstiline aeg, mil meid saadavad kõikjal päkapikkude piiluvad silmad. Väikesed lapsed ei suuda õhtuti uinuda, püüdes valvata akna juures oma sussi, et hetkekski näha oma päkapikku. Keegi meist täpselt ei tea, millised nad välja näevad, kuid kõigil meil on oma ettekujutus sellest usinast jõulumehe abilisest.
Millised on need päkapikud, kes akende taga piilumas käivad? Tahtsime nii väga seda teada.
„Ma nägin! Ma nägin täna Päkapikku!“ hõiskasid Melliste lasteialapsed, sest päkapikk käis akna taga lapsi piilumas ning paotas ukse taha kirja, milles kutsus kõiki lapsi Päkapikumaa tegemistest osa saama. Mööda tähistatud päkapikurada tõttasid lapsed Päkapikumaad otsima, kus neid võtsid vastu neli päkapikku, kellega koos mindi päkapiku eksamit sooritama, sest kehvade ilmade tõttu olid palju päkapikud haigestunud ja abikäsi oli hädasti tarvis.

Meisterdamiskambris meisterdasid lapsed päkapikku,  piparkoogikambris aitasid piparkooke küpsetada, kaardikambris valmisid vahvad jõulukaardid, millesse kirjutati sisse armas jõulusoov ning jutukambris kuulasid lapsed lugu sellest, kuidas headest ja valgetest mõtetest täitus lapse ning paljude inimeste soov- hakkas valget lund sadama! 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Tartumaa haridustöötajate pidulik tänuüritus

 Melliste Koolil on taas põhjust rõõmu ja uhkust tunda. Täna tunnustati Tartu Ülikooli aulas meie õpetajaid ja nende tegemisi. Tartumaa aasta klassiõpetaja laureaat Pille Saan Tartumaa aasta haridustegu 2023  " Kolme kooli ESFi Klass+ ühisprojekt  ”Nutikas digipööre” , Luunja Keskkool, Melliste Kool ja  Friedebert Tuglase nimeline Ahja Kool" Ühisprojekti juhtisid Tea Hermann ja Meeri Sellik. Koordinaatoriteks koolides olid Annika Apuhtin, Britta Sims, Eliise Joonas ja Rainer Lanemann.

Sõbrapäev meie koolis!

 Sel aastal oli meil sõbrapäev jaotatud kaheks. Hommiku poolikul toimus meie koolis valla kolme kooli ühisüritus, kus 1.- 4.kl õpilased tantsisid diskol . Suurematele klassidele korraldas sõbrapäeva tegevused 6. klass. Hommikul jagasid nad kõigile õpilastele ja koolipersonalile südamekleepsud, mis olid nummerdatud. Vahetundides said kõik otsida sama numbriga paarilist, kellega fotonurgas pilti teha. Pildid jäädvustas õpilasesinduse asepresident Johanna-Janeli, teda abistas Lilian, kes on samuti õpilasesinduse liige. Pildid leiad 👉  https://drive.google.com/drive/folders/1mLw3v-7Tcv_vS5opni8twmVDVe9nf9R_?usp=sharing   6. klass valmistas kõigile õpilastele sõbrapäevakaardid ja see, kes ei leidnud üles oma paarilist, sai pildi teha koos 6. klassi õpilastega. 5. tunni ajal toimus 5.-9. klassi õpilastele sõbrapäeva disko. Diskori puldis olid Rasmus, Kaspar ja Cristofer. Suur aitäh, 6.klassi juhatajale Tiinale ja kõigile teistele abilistele.
  Esimene trimester sellest õppeaastast on läbitud. Kõik õpilased said täna kätte oma töö tulemuse ehk tunnistuse. Palju õnne kõigile tublidele õpilastele ja palju õpihimu ja tegutsemisrõõmu järgmiseks trimestriks.