Otse põhisisu juurde

Mürakarud meediamaailmas...

Mürakarud käisid seiklemas meedia- ja multifilmimaailmas. Oli see vast ikka vahva ja õpetlik seiklus. Meediamaailmas kohtusime ja tegime tutvust arvuti ja internetiga. Saime teada, mis asi see internet üldse on. Printeriga tegima ka tutvust. Imestama pani meid seegi, et on olemas üks masin, mis kõik ilusad ja huvitavad pildid välja prindib. Muidugi meisterdas iga Mürakaru endalegi arvuti ja ikka laptopi. Uurimata ei jäänud ka televiisor ja muidugi oli huvitav teda saada, kuidas inimesed küll televiisorisse ära mahuvad. Ja veel naljakam tundus see, et kuidas need inimesed küll raadiosse ära mahuvad. Aga tegime meiegi raadiosaadet. Suureks abiliseks oli meile laste lemmik Jänku-Juss, kes teadagi elab arvutis ja jõuab läbi interneti meieni.
Üle said vaadatud ka ajalehed ja ajakirjad ning uuel nädalal reisisime sujuvalt multifilmimaailma. Oli see ikka põnev. Mürakarud olid õhinal ja tõid kodudest kaasa palju erinevaid multifilme. Tutvusime erinevate multifilmidega ja neis elavate tegelastega Käisime ka raamatukogus ja uurisime millised multikate tegelased on endale kodu leidnud raamatukaante vahel. Nädal lõppes vahva üllatusega. Mürakarude rühmas oli avatud kino. Peale kinokava lugemist sai suunduda kassasse ja osta endale pilet piletimüüjalt(väike tädi Piret). Loomulikult tuli pilet esitada piletikontrolörile, kes hiljem lapsed saali juhatas ja pihku maiustusetuutu pistis. Kinos tuli igal lapsel jälgida piletil olevat infot, sest valida tuli õige rida ja koht, kus istuda.
Oli vahva, muinasjutuline ja teadmisterohke seiklus.
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Meie kummardus!

Ülelasteaialine etlemiskonkurss "Eesti keele kaunis kõla"

Tänase emakeelepäeva puhul toimus Melliste Kooli lasteaias traditsiooniline etlemiskonkurss "Eesti keele kaunis kõla". Lapsed oli vaeva näinud ning ilusad luuletused selgeks õppinud. Žüriil, milles olid Melliste raamatukogu esindaja Ülle, Melliste Kooli sotsiaalpedagoog Janika ja tulevase 1. klassi õpetaja Silva, oli keeruline ülesanne valida välja parimad esitlused. Aga nad said hakkama!  Eripreemiad said:  Andra Stelle Juhanson, selge ja puhta diktsiooni eest. Lisella Rein, julguse kogumise eest.  Maribel Koor, julge abi küsimise eest. Kristina Bezruchko, üllatamise eest.   5-6 aastaste vanuserühm: I koht Keili Tammemägi  II koht Gregor Roonurm  III koht Jessica Vaga  6-7 aastaste vanuserühm:  I koht Andri Haljasmäe  II koht Renor Villmann  III koht Uku Paabut  Vanuserühmade võitjad Andri ja Keili esindavad lasteaeda 25. aprillil  2023 Melliste Spordihoones toimuval Tartumaa lasteaedade etlemiskonkursil.  Palju õnne võitjatele! Palju õnne kõikidele esinejatele! Korraldajad