Otse põhisisu juurde

Täpikesed Sõstra talus

Lehm, vaata, lehm! Vaata ta pissib......vastik.....nüüd kakab!  Vaata seal on munad! Oi, kui armas vissi! Kukk! Pull on isane! Jälle kass, juba kuues! Sellised emotsioonid kõlasid  väikeste täpikeste suust, kui nad Sõstra talu laudas koduloomadega kohtusid. Mõni laps sai uhkusenoodiga hääles öelda, et ta on juba varem lehma näinud, aga mõne jaoks oli see esmakordne kokkupuude  lehmaga. Sõstra talu perenaine Pille rääkis ja näitas lastele, et piima saab lehma udarast, kukel on teravad kannused, millega ta võib võõrale haiget teha. pullil on teravad sarved ning lehma jala juurde ei maksa minna, sest lehm võib ehmatada ning lüüa. Saime ka teada miks kanad "mulla sees vihtlevad, kuhu kanad munevad, et laudas on lakk, kuhu pannakse heina ning talul on pööning. Aitäh Sõstra talu loomadele  lehmadele Miiale ja Punapeale, vasikas Virsikule, kes oli ainult 1-nädalane, kukk Napoleonile, kanadele, koertele , kassikarjale, perenaisele, peremehele ja peretütrele!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing