Otse põhisisu juurde

Nähka ja Mürakarud askeldasid metsas


Alates 22.septembrist 31.oktoobrini on  Nähka ja Mürakarud toimetanud metsas. Terve kuu jooksul on väga-väga  palju avastatud, uuritud ja teadmisi kogutud. Esmalt selgitas Nähka välja laste metsaalased teadmised ning seejärel soovis ta teada, mida põnevat lapsed veel teada tahaksid.  Küsimusi tekkis muidugi palju:
- kuidas linnud teavad, kus on lõunamaa?
-kuidas linnud saavad lennata?
-kuidas linnud teevad parvi?
-miks on loomadel karvu vaja?
-mida seentest teha saab?
-kuidas hakkavad seened kasvama?
-miks on puud erineva suuruse ja jämedusega?
-kuidas tuul tekib?
Peamine eesmärk oli uurimine ja vahetu kogemuse saamine looduskeskkonnas. Küsimustele vastuste saamiseks kasutasime erinevaid meetodeid ja vahendeid:
-käisime seenel ning uurisime seeni luupidega;
-otsisime kände, et teada saada puude vanust;
-sõime puuokstele riputatud kapsalehti, et saada teada, kuidas kitsekesed lehti söövad;
-saime teada Linnutee olemusest ning vajalikkusest lindudele;
-meisterdasime lindudele maiuspalad;
-otsisime loodusest härmatist;
-ennustasime homset ilma;
-mis erinevus on kraadiklaasil ning termomeetril.
Oma vahvad metsaaskeldused  koos Nähkaga jäädvustasime ka fotodele.

Mürakarude õpetajad Piretid
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing