Otse põhisisu juurde

Hõissa, vastlad!

Vastlapäeval tuli lasteaialastele külla tuli orav, kes rääkis, mida vastlapäeval vanasti tehti, mida söödi jne. Kõige tähtsam oli sellel päeval liu laskmine ja mängud.  Iga rühm läbis koos õpetajatega orava ja õpetaja Kristeli poolt valmis pandud punktid.
1. Vastlapäeval aeti kõik halb ja kuri minema. Seda nimetati "kadaajamiseks". Lastel tuli õpetaja abiga ühendada kileribad ja nendest keerata "kada". Kada sisse pandi oma halvad mõtted ja teod ning siis kordamööda aeti see metsa.
2. Et sead ikka karjas püsiks, oli vaja nad ajada põllule. Selleks tuli lastel puukettad kepiga tõugates ettemääratud piirini lükata.
3.Vastlapäeva üheks põhitoiduks oli hernesupp. Lapsed said visata hernekotikesi supipotti. Veel prooviti oma osavust  kummikuheitmises.
4. Kuna ilm ei soosinud liulaskmist mäelt, tuli kaaslast vedada kelgul tähiseni ja tagasi.
Lõunaks ootas rühmas kõiki osalejaid hernesupp ja vastlakukkel. 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing