Otse põhisisu juurde

1.-3. klass Kiidjärvel


Igale elusolendile võib talv olla väga erinev. 1.-3. klass käis 04. märtsil Kiidjärve loodusprogrammil, mille käigus uurisime, millega tegelevad talvel loomad ja linnud ning mis juhtub taimedega. Metsaretkel otsisime loomade tegevusjälgi ja püüdsime ära arvata, kellele jäljed kuuluvad.  Leidsime luubiga lumelt lumekirpe. Proovisime ära tunda raagus lehtpuid ja arutasime, mis toimub jääkaane all.

Algab lumekirbu otsimine


Lumekirp on leitud.


Uuriti, kuidas näeb välja puu, kui rähn on käinud süüa otsimas.


Selline on rähni keel.

Kelle jälg?Lapsed proovisid kitsede moodi endale magamisaseme teha.Matka lõpus uuriti ja võrreldi kitse ning jänese pabulaid. Pärast anti kotist kommi, mis meenutas samuti kellegi pabulaid.


Vaadeldi erinevate loomade jalgu.


Kevin võrdleb põdra jalga (vähemalt ühte osa sellest) enda omaga.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Meie kummardus!

Tartumaa haridustöötajate pidulik tänuüritus

 Melliste Koolil on taas põhjust rõõmu ja uhkust tunda. Täna tunnustati Tartu Ülikooli aulas meie õpetajaid ja nende tegemisi. Tartumaa aasta klassiõpetaja laureaat Pille Saan Tartumaa aasta haridustegu 2023  " Kolme kooli ESFi Klass+ ühisprojekt  ”Nutikas digipööre” , Luunja Keskkool, Melliste Kool ja  Friedebert Tuglase nimeline Ahja Kool" Ühisprojekti juhtisid Tea Hermann ja Meeri Sellik. Koordinaatoriteks koolides olid Annika Apuhtin, Britta Sims, Eliise Joonas ja Rainer Lanemann.