Otse põhisisu juurde

1.-3. klass Kiidjärvel


Igale elusolendile võib talv olla väga erinev. 1.-3. klass käis 04. märtsil Kiidjärve loodusprogrammil, mille käigus uurisime, millega tegelevad talvel loomad ja linnud ning mis juhtub taimedega. Metsaretkel otsisime loomade tegevusjälgi ja püüdsime ära arvata, kellele jäljed kuuluvad.  Leidsime luubiga lumelt lumekirpe. Proovisime ära tunda raagus lehtpuid ja arutasime, mis toimub jääkaane all.

Algab lumekirbu otsimine


Lumekirp on leitud.


Uuriti, kuidas näeb välja puu, kui rähn on käinud süüa otsimas.


Selline on rähni keel.

Kelle jälg?Lapsed proovisid kitsede moodi endale magamisaseme teha.Matka lõpus uuriti ja võrreldi kitse ning jänese pabulaid. Pärast anti kotist kommi, mis meenutas samuti kellegi pabulaid.


Vaadeldi erinevate loomade jalgu.


Kevin võrdleb põdra jalga (vähemalt ühte osa sellest) enda omaga.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing