Otse põhisisu juurde

Täpikeste oktoobrikuu tegemised

Üks rahvakultuuri osa on looduse ja kodukoha märkamine ja tundmine meie ümber.Täpikeste rühma vanemad lapsed võtsid oktoobris osa vabariiklikust fotokonkursist "Märka mind" ja pildistasid oma kodukoha pisemaid ja suuremaid objekte. Sellest sai alguse ka meie projekt "Põld". Uurime kõike, mis põlluga seotud on ja mis lastele huvi pakub. Mida põllul kasvatatakse ning põllutööriistu ja - tehnikat. Põllu projekti alustasime Robini isa töökohas Syngentas,kus me pidasime koosolekut ja saime teada,millised näevad välja taimehaigused ning kuidas tuleb taimi haiguste eest kaitsta.  Toreda elamuse said lapsed traktorisõidust ja kogeda tunnet traktorikabiinis ümbrust sõidu aja jälgida.  Tädi Anneli talus oli meil võimalus teha kartulipõllul järelnoppimist ning tutvusime kõigega, mida on vaja, et kartulit kasvatada, hoiustada ning isegi tööstuslikult koorida. Korjatud kartulitest tegime lasteaias  kartulikrõpse, mis olid väga maitsvad ning poekrõpsudaga võrreldes ka tervisklikud. Oktoobris on meil plaan minna õppekäigule kohalikku ettevõttesse "Mäksa Seemnesse", kus meil on võimalus näha kombaine, näha teravilja ning tutvuda põllumeeste tööga.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Tartumaa haridustöötajate pidulik tänuüritus

 Melliste Koolil on taas põhjust rõõmu ja uhkust tunda. Täna tunnustati Tartu Ülikooli aulas meie õpetajaid ja nende tegemisi. Tartumaa aasta klassiõpetaja laureaat Pille Saan Tartumaa aasta haridustegu 2023  " Kolme kooli ESFi Klass+ ühisprojekt  ”Nutikas digipööre” , Luunja Keskkool, Melliste Kool ja  Friedebert Tuglase nimeline Ahja Kool" Ühisprojekti juhtisid Tea Hermann ja Meeri Sellik. Koordinaatoriteks koolides olid Annika Apuhtin, Britta Sims, Eliise Joonas ja Rainer Lanemann.

Sõbrapäev meie koolis!

 Sel aastal oli meil sõbrapäev jaotatud kaheks. Hommiku poolikul toimus meie koolis valla kolme kooli ühisüritus, kus 1.- 4.kl õpilased tantsisid diskol . Suurematele klassidele korraldas sõbrapäeva tegevused 6. klass. Hommikul jagasid nad kõigile õpilastele ja koolipersonalile südamekleepsud, mis olid nummerdatud. Vahetundides said kõik otsida sama numbriga paarilist, kellega fotonurgas pilti teha. Pildid jäädvustas õpilasesinduse asepresident Johanna-Janeli, teda abistas Lilian, kes on samuti õpilasesinduse liige. Pildid leiad 👉  https://drive.google.com/drive/folders/1mLw3v-7Tcv_vS5opni8twmVDVe9nf9R_?usp=sharing   6. klass valmistas kõigile õpilastele sõbrapäevakaardid ja see, kes ei leidnud üles oma paarilist, sai pildi teha koos 6. klassi õpilastega. 5. tunni ajal toimus 5.-9. klassi õpilastele sõbrapäeva disko. Diskori puldis olid Rasmus, Kaspar ja Cristofer. Suur aitäh, 6.klassi juhatajale Tiinale ja kõigile teistele abilistele.
  Esimene trimester sellest õppeaastast on läbitud. Kõik õpilased said täna kätte oma töö tulemuse ehk tunnistuse. Palju õnne kõigile tublidele õpilastele ja palju õpihimu ja tegutsemisrõõmu järgmiseks trimestriks.