Otse põhisisu juurde

Lasteaia liiklusnädal

Liikluskasvatuse aluseks on ohutuse väärtustamine ning tähelepanu juhtimine ohutule käitumisele igapäevases liikluses. Väga oluline on kujundada nii kodus kui lasteaias õigeid liiklemisharjumusi - need on kasulikud kogu elu vältel. 
Liiklusnädalal räägiti liikluses varitsevatest ohtudest ja õpetati, kuidas turvaliselt ja ohutult liigelda. 
Iga rühma meeskond valmistas ette ühe liiklusalase teema ning lastel oli võimalus tegutseda iga päev erineva teemaga.
Mürakarude rühmas tutvusid lapseg valgusfooriga. Rühmaruumidesse oli põrandale märgitud autotee ning lapsed sõitsidki autoteel. Autojuht peab märkama mitmeid asju: valgusfoori värve, eessõitvat autot ja teed. Hiljem said lapsed autorallit teha.
Täpikeste rühmas räägiti turvavarustuse kasutamise tähtsusest autosõidul. Lastel oli võimalus harjutada turvarihmade kinnitamist  turvatoolis kas iseenda, sõbra või nuku peal.
Päikesejänkude rühmas vaatasid lapsed videot sebradest, kus näidati, mida nad söövad, millised välja näevad ja kuidas nad liiguvad looduses. Seejärel arutlesid selle üle, et sebraks kutsutakse ka ülekäigurada. Üheskoos kordasime üle, kuidas minna üle tee ja vaatasime pilte huvitavatest ülekäiguradadest mujal maailmas. 
Teooria viisime kokku praktikaga ning iga laps sai koheselt näidata, kui selgeks sai ta ohutult üle tee liiklemise. Lõpetuseks maalisid lapsed näpuvärvidega fantaasiarohkeid sebrasid ja värvisid  pliiatsitega ülekäigurada.
Pähklikeste rühmas  kompisid lapsed võlukotti, avades selgus, et sisuks olid erinevate kujudega helkurid, helkurvest, millel helkurriba ja helkurkäepael. Mis ühist on kassil ja helkuril? Juba eelmise sajandi alguses tuli ühel inglasel mõte, et kassi silmad peegeldavad valgust tagasi.Tuli leiutada materjal, mis samuti valgust tagasi peegeldaks. Nii saigi helkuri idee alguse. Helkur on kõige odavam elukindlustus! Pimedas ruumis katsetasid lapsed, mis helgib kõige paremini (kas vestiribad, käepael või helkur).
Oli õpetlik ja huvitav nädal! 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing