Otse põhisisu juurde

Leivanädal

16.-20. oktoober oli  meie koolis leivanädal.
Lapsed tõid kooli retsepte leivamääretest, külvasime vilja, teisipäeval oli teatrietendus "Võluleib" ja reedel oli tavapäraste tundide asemel leivaga seotud tegevused.  Tutvusime leivateo ajalooga, vaatasime filmi leivast, laulsime vanu rahvalaule ja mängisime rahvuslikke mänge,  lugesime muinasjuttu" Vaeslapse käsikivi", millest  näitering meile ka kohe etenduse lavastas, õppisime tundma erinevaid teravilju, toimus Kuldvillak, joonistasime plakateid leivast, küpsetasime  odra-karaskit ja valmistasime leivamäärdeid.

Päeva lõpus sõime karaskit ning maitsesime määrdeid, millest igaüks sai valida oma lemmiku.

Kõige maitsvama määrde valmistad nii:
Haki marineeritud kurk, riivi juust, peenesta kahvliga keedetud muna, sega segamini, lisa sulata
tud juust ning majoneesi või hapukoort.

Äitäh kõigile korraldajatele ja osalejatele!
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing