Otse põhisisu juurde

Lasteaias jooksid ringi mardisandid

Laske tuppa mardisandid, marti, marti
mardil küüned külmetavad, marti,marti...
Ja lahke pererahvas lubaski meid oma tarre. Lõbusa muusika saatel tervitasime pererahvast, uurisime kuivõrd hästi on neil selged mardipäeva kombed. Mardipäevaks küpsetati vanasti saia. Mardiema eestvedamisel aitasime pererahval saiad valmis teha (läbi käemängu). Kontrollisime, kas toad koristatud ning otsisime üles kõik toas laokil olevad asjad ning panime õigesse kohta. Oh seda laste kohkumist, kui mardiema võttis oma vitsakimbu. Kuid õnneks hakkas ta sellega vitsutama tarest välja haigusi, et kõik ikka terved oleksid ja ühtlasi soovis ka, et peres ikka õnn valitseks. Ja oligi aeg hakata sammud seadma kodu poole. Kuid eelnevalt saatis mardiema pererahva keldrisse otsima martidele annetusi. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Meie kummardus!

Tartumaa haridustöötajate pidulik tänuüritus

 Melliste Koolil on taas põhjust rõõmu ja uhkust tunda. Täna tunnustati Tartu Ülikooli aulas meie õpetajaid ja nende tegemisi. Tartumaa aasta klassiõpetaja laureaat Pille Saan Tartumaa aasta haridustegu 2023  " Kolme kooli ESFi Klass+ ühisprojekt  ”Nutikas digipööre” , Luunja Keskkool, Melliste Kool ja  Friedebert Tuglase nimeline Ahja Kool" Ühisprojekti juhtisid Tea Hermann ja Meeri Sellik. Koordinaatoriteks koolides olid Annika Apuhtin, Britta Sims, Eliise Joonas ja Rainer Lanemann.