Otse põhisisu juurde

Seiklused veemaailmas

24-28.märtsil toimus lasteaias veenädal. Esmaspäeva hommikul ootasid lapsi enda laboratooriumisse (saali) veeteadlased Aila ja Marju. Nad tegid katseid jääga. Selleks kasutasid kuiva jääd ja tavalist jääd. Teadlased uurisid, mis juhtub, kui erinevatele jäädele valada peale külma vett, kuuma vett või panna lihtsalt kaussi. Ahhaa tunde tekitas katse, kui kuivale jääle valati peale kuuma vett ning tekkis paks udu. Põnev oli ka see, kui teadlane Aila proovis teha katset kahe õhupalliga: ühes oli sees vesi, teine lihtsalt õhku täis. Ta soojendas neid küünlaleegi kohal ja tulemus oli see, et õhku täis õhupall läks suure pauguga katki, kuid veega täidetud õhupall jäi terveks. Seejärel suundusid lapsed rühmadesse, mis olid muudetud "katsekeskusteks", kus lapsed said nautida toredaid katseid ning teha vees ja veega palju põnevat. Mürakarude rühmas uuriti vee võlumaailma, Täpikeste rühmas tehti seebimulliimesid ja avatud oli veekohvik, Pähklikeste rühmas sai kuulda erinevaid veehääli, Päikesejänkudes katsetati, milline kuju on veel ning prooviti erinevate vahenditega vett tõsta. Iga rühm sai tund aega viibida nädala jooksul ühes katsekeskuses. Reedesel päeval tehti kokkuvõte nädalast. Nädal oli tegus ja õpetlik ning meeldis lastele kui ka õpetajatele.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing