Otse põhisisu juurde

Mürakarude kevadised avastused looduses, Vol. 1.20.  märtsil algas kalendri järgi kevad. Kevadet on tõepoolest tunda kõikjal: päike paistab soojemalt, päevad on pikemad, linnud laulavad valjult, õhus on tunda kevade hõngu. Mürakarude rühm liitus vabariikliku internetipõhise projektiga „Tere, kevad! 2014“. Selle raames otsivad Mürakarud märtsist maikuu lõpuni erinevaid kevade tunnuseid ning jälgivad looduses toimuvaid muutuseid. Avastatud kevademärgid fikseerime (fotod, laste joonistus/meisterdustööd).
Esimese aprilli seisuga oleme näinud õitsemas sinilille, lumikellukest, näinud lendamas lapsu- ja väikest koerliblikat, kuulnud laulmas kuldnokka, näinud vilgast tegutsemist sipelgapesas. Avastusretkedel on põnevateks abivahenditeks meil luubid ning binoklid.
Märtsikuu avastusretkedel maitsesime kasemahla, vaatlesime nädalaga toimunud muutusi sinilillepõõsas, vaatlesime ning ehitasime ise linnupesasid. Lisaks uurimisele ning avastamisel mängisime vahvaid mänge: lapsed tunnetasid kevadet erinevate meeltega, joonistasid looduslike vahenditega pilte ning kehastasid end linnupoegadeks, kes harjutavad putukate söömist (abiks pintsetid).

Mürakarud

                                               


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing