Otse põhisisu juurde

Täpikesed põllumajandusmuuseumis

Täpikestel oli võimalus alustada leivanädalat Ülenurme Põllumajandusmuuseumis, osaledes leivaprogrammis. Leivatares rääkis Kätlini vanaema Tiina, millest ning kuidas vanasti ning ka praegu kodudes leiba tehakse. Neli väikest perenaist said vormida ning siluda valmis leivapätsi, millele kõik lapsed vajutasid näpuga sisse märgi, mis pidavat õnne tooma. Ahhaa elamuse pakkus lastele võitegemise masin, mille vänta keerutades valmis maitsev vahukoorevõi. Seniks kuni leivad ahjus küpsesid, uudistasime muuseumi õuealal, kus saime käia viljaaidas ning masinapargis vanu põllutöömasinaid uudistamas. Toreda hommikupooliku  lõpetasime kohvikus, maitstes äsjavalminud rukkileiba koos suussulava võiga. Aitäh Kätlini vanaemale, kes meid lahkesti vastu võttis ning võõrustas!
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing