Otse põhisisu juurde

Mihklipäeva mängupidu ja mihklilaat

27. septembril tähistasime lasteaias mihklipäeva. Kuna õues sadas, kogunesime väikeses saalis.
Maamees Mihkel laotas oma aedviljad laiali . Mihklipäevaks koristatakse ju aedviljad põllult keldrisse. Ootamatult saabus Linnaproua, et e-ainete vaba aiakaupa osta. Mihklil kõik sorteerimata. Lapsed aitasid mõistatusi ära arvates  aedvilju sorteerida ja kaaluda. Kapsast pidi linnaproua aga turult ostma, sest Mihklil polnud.

Linnaproua mängis lastega mängu - puul või maas. Kokkulepitud liigutustega sai näidata, et pirn, õun kasvavad puu otsas ja aedviljad maa sees. Õpetas lastele ka naljaluuletuse, mille kaasategemine elevust tekitas.

Seni kui arveldati, olid maamehe lambad, uted, oinad lahti saanud. Tublid karjused aitasid "loomad" lauta ajada. Mihkel tänas kõiki osalejaid.

Järgnes traditsiooniline mihklilaat. Esmalt tutvuti laadakaubaga ning siis kaubeldi laadal lusti ja rõõmuga.
Igaüks sai omale meelepäraseid mänguasju.


Pähklikesed

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing