Otse põhisisu juurde

Kahepaiksed Porkuni järves

Vesi elukeskkonnana II kevadine õppeprogramm viis 4.-6.klassi õpilased koos klassijuhatajatega Lääne-Virumaale Porkuni järve äärde. Sügaval ürgorus asub Porkuni järv, mida toidavad mitmed allikad. Kahele suuremale on antud ka nimed Kaieallikas ja Külmallikas. Giid pajatas meile ka legende nende tekkimisest. Veetase on järves väga kõikuv, järv on olnud ka täiesti kuiv, viimati aastal 2015. Järvel on ujuvad saared.  Allikale minnes õnnestus meil üks pisikene konn leida, keda uurisime hoolega, sest järgnevalt tuli hakata kahepaikseid välimääraja abil liigitama. Vaatamata jahedale kevadele oli järves esimene kude juba näha. Kahvadega õnnestus järvekarpe veest välja tuua. Loomulikult räägiti ka kahepaikseid varitsevatest ohtudest ja nende kaitsest.
Programmi lõpetasime järve keskel asuval küngassaarel, kus vaatlesime Porkuni mõisahoonet, kus asus aastaid kuulmispuudega laste kool. Mõisapargis lõpetasime toreda programmi.
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing