Otse põhisisu juurde

Pähklikeste leivanädal

Pähklikeste rühmas oli 06. -10 oktoobrini leivanädal. Saime teada, kuidas jõuab leib meie lauale, valmistasime võileibu, kuulasime ja jutustasime lastega muinasjuttu „Kakuke“. Rühma lastele meeldis leivale võid määrida ning neid erineval viisil kaunistada. Eriti hästi maitseb isetehtud võileib.

Reedel, 10.oktoobril oli  Pähklikeste rühm leivalõhnaline. Leivanädala lõpetuseks tuli Tauri ema Katre meile leivategu näitama.

Suure huviga jälgiti, kuidas suures kausis leivajuuretisele vett, täistera rukkijahu, linaseemneid, köömneid, soola, suhkrut jm. lisati. Saladuse katte all võime öelda, et ahjuminevad leivad olid juba kuus tundi kodus kerkinud.

Valmistaigen, mis kohapeal tehti oli näidiseks. Taignast võeti 6 lusikat juuretist uue leiva tegemiseks.

Puuviljaleib ja seemneleib küpsesid ahjus 40 minutit. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing