Otse põhisisu juurde

Pähklikeste leivanädal

Pähklikeste rühmas oli 06. -10 oktoobrini leivanädal. Saime teada, kuidas jõuab leib meie lauale, valmistasime võileibu, kuulasime ja jutustasime lastega muinasjuttu „Kakuke“. Rühma lastele meeldis leivale võid määrida ning neid erineval viisil kaunistada. Eriti hästi maitseb isetehtud võileib.

Reedel, 10.oktoobril oli  Pähklikeste rühm leivalõhnaline. Leivanädala lõpetuseks tuli Tauri ema Katre meile leivategu näitama.

Suure huviga jälgiti, kuidas suures kausis leivajuuretisele vett, täistera rukkijahu, linaseemneid, köömneid, soola, suhkrut jm. lisati. Saladuse katte all võime öelda, et ahjuminevad leivad olid juba kuus tundi kodus kerkinud.

Valmistaigen, mis kohapeal tehti oli näidiseks. Taignast võeti 6 lusikat juuretist uue leiva tegemiseks.

Puuviljaleib ja seemneleib küpsesid ahjus 40 minutit. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing