Otse põhisisu juurde

Pähklikesed Tartu Koduta Loomade Varjupaigas


3. oktoobril sõitsid Pähklikese rühma lapsed ja õpetajad Tartu Koduta Loomade varjupaika. Võtsime kaasa lapsevanemate poolt annetatud koerade ja kasside toidu, tekid, kausid, põhku allapanuks. Juba varjupaiga ukse taga oodates oli ärevus suur.

Varjupaiga juhataja tutvustas, mis see „Varjupaik“ on ja kuidas loomad sinna satuvad. Seejärel alustasime ringkäiku. Kõigepealt vaatasime koeri.  Igal koeral oli oma kuut ja plats, kus ta sai keti otsas joosta.

Seejärel tutvusime alles varjupaika sattunud kassidega, kes olid nn. karantiinis (parasiidi tõrje, kastreerimine ja kiipimine). Kui need asjad on tehtud, saavad nemadki teiste sekka, kuigi iga kass saab oma puuri.

Kõige kurvem oli lastel lahkuda  kassipoegade toast. (Nii mõnigi oleks tahtnud sealt endale sõbrakese kaasa võtta).
Antud hetkel oli varjupaigas 12 koera ja 96 kassi. Juhataja jutu järgi saavad uude kodusse neist pooled.

Lastele meeldis varjupaigas väga ja oli raskusi neid sealt koju saada. Kassiema koos poegadega köitis lapsi kõige enam. Lapsed jäid pikisilmi ootama uut külaskäiku varjupaika.

Pähklikeste rühm
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing