Otse põhisisu juurde

Tomatiprojekt lasteaias

Sõbrapäevast alates võtsid Mürakarude, Täpikeste ning Päikesejänkude lapsed osa Räpna Aianduskooli tomatiprojektist, mille käigus jälgisime 3 kuu jooksul tomatite kasvamise arengut- millal tuli esimene õis ja tomat, mõõtsime kui palju taim nädala jooksul kasvas , istutasime taimed ümber suuremasse potti, väetasime ja kastsime tomateid. Tubli hooldamise tulemusel saime näha juba mai alguses esimesi punaseid ja kollaseid tomateid, mis maitsesid ülihästi. Projekti käigus tegime ka katse, kus pooled tomatid istutasime mineraalidega rikastatud mulda ning väetasime mineraalväetisega ning ülejäänud taimed kasvasid mahemullas ning jõudu andis neile bioväetis. Selgus, et mineraalväetis annab taimedele lopsakust, kuid saak on väiksem ning mahemullas kasvanud taimed on väiksemad, aga saagirikkamad.

taimed saabusid Räpina Aianduskoolist                                         Mõõdame taimi!


                                            Istutame taimed suuremasse potti!

 
Jälgime taimi! Rasmus leidis esimesed tomatid!
Paremal mineraalväetisega kasvanud taimed, vasakul bioväetisega kastetud taimed.

Saaki noppimas!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing