Otse põhisisu juurde

Tomatiprojekt lasteaias

Sõbrapäevast alates võtsid Mürakarude, Täpikeste ning Päikesejänkude lapsed osa Räpna Aianduskooli tomatiprojektist, mille käigus jälgisime 3 kuu jooksul tomatite kasvamise arengut- millal tuli esimene õis ja tomat, mõõtsime kui palju taim nädala jooksul kasvas , istutasime taimed ümber suuremasse potti, väetasime ja kastsime tomateid. Tubli hooldamise tulemusel saime näha juba mai alguses esimesi punaseid ja kollaseid tomateid, mis maitsesid ülihästi. Projekti käigus tegime ka katse, kus pooled tomatid istutasime mineraalidega rikastatud mulda ning väetasime mineraalväetisega ning ülejäänud taimed kasvasid mahemullas ning jõudu andis neile bioväetis. Selgus, et mineraalväetis annab taimedele lopsakust, kuid saak on väiksem ning mahemullas kasvanud taimed on väiksemad, aga saagirikkamad.

taimed saabusid Räpina Aianduskoolist                                         Mõõdame taimi!


                                            Istutame taimed suuremasse potti!

 
Jälgime taimi! Rasmus leidis esimesed tomatid!
Paremal mineraalväetisega kasvanud taimed, vasakul bioväetisega kastetud taimed.

Saaki noppimas!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Meie kummardus!

Tartumaa haridustöötajate pidulik tänuüritus

 Melliste Koolil on taas põhjust rõõmu ja uhkust tunda. Täna tunnustati Tartu Ülikooli aulas meie õpetajaid ja nende tegemisi. Tartumaa aasta klassiõpetaja laureaat Pille Saan Tartumaa aasta haridustegu 2023  " Kolme kooli ESFi Klass+ ühisprojekt  ”Nutikas digipööre” , Luunja Keskkool, Melliste Kool ja  Friedebert Tuglase nimeline Ahja Kool" Ühisprojekti juhtisid Tea Hermann ja Meeri Sellik. Koordinaatoriteks koolides olid Annika Apuhtin, Britta Sims, Eliise Joonas ja Rainer Lanemann.