Otse põhisisu juurde

Täpikesed vee- elustikuga tutvumas

Reedel, 16. mail käisid täpikesed Melliste Paisjärve ääres, et uurida välja, mis kasvavad järve ääres ning järve sees ning kes endale veesügavustessse kodu teinud on. Et teadustöö hõlpsam oleks, võtsime kaasa kahvad, luubid ja  kausid. Ja keda-mida me avasturetkel kohtasime? Saime teada, et vees kasvavad mitmesugused vetikad, millest osad tunduvad esmapilgul lausa ebameeldivad, kuid katsudes on pehmed ning siidised. Veepinnal nägime mitmeid, lastele juba tuttavaid putukaid, liuskrit, kes tundis end mõnusalt vee peal liueldes ning vesikirpe. Kahvaga kausi sisse tõstetud vee- elukatsest tutvusime mudateoga, järvekarbiga, kollaserv ujuri ning tema vastsega.
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Meie kummardus!

Tartumaa haridustöötajate pidulik tänuüritus

 Melliste Koolil on taas põhjust rõõmu ja uhkust tunda. Täna tunnustati Tartu Ülikooli aulas meie õpetajaid ja nende tegemisi. Tartumaa aasta klassiõpetaja laureaat Pille Saan Tartumaa aasta haridustegu 2023  " Kolme kooli ESFi Klass+ ühisprojekt  ”Nutikas digipööre” , Luunja Keskkool, Melliste Kool ja  Friedebert Tuglase nimeline Ahja Kool" Ühisprojekti juhtisid Tea Hermann ja Meeri Sellik. Koordinaatoriteks koolides olid Annika Apuhtin, Britta Sims, Eliise Joonas ja Rainer Lanemann.