Otse põhisisu juurde

Presidendi aurahad Rakvere Teatrile

 Rakvere Teatris esietendus 8. aprillil Tarmo Tagametsa lastelavastus "Presidendi lustakas vastuvõtt ulakatele lastele", mis räägib sellest, kui oluline on avalikus ruumis hea ja viisakas käitumine, ning õpetab lugupidamist ja üksteise märkamist.

Kuna presidendi  vastuvõttudega käivad kaasas ka aurahad, teenetemärgid ja ordenid, siis kutsus teater osavaid meisterdajaid ja kunstnikke üle Eesti valmistama aumärke, mida president etenduse ajal eeskujulikele lastele jagama hakkab.

Üleskutsele vastates valmistas Melliste Kooli 7. ja 9. klass aurahasid nii kunstiõpetuse kui matemaatika tundides. Jah, ei tasu imestada, tüütu ja üksluisena tunduvat matemaatika õppimist on võimalik edukalt ka kunstiga siduda ning seeläbi põnevamaks muuta. Nimelt uurisid 9. klassi õpilased matemaatika tunnis arvutiprogrammis GeoGebra korrapärase püramiidi elemente ja joonestasid püramiidi 3D mudeli koos pinnalaotusega, seejärel prinditi need 3D printeriga välja ning uhked aurahad olidki valmis.

Kõiki üle Eesti Rakvere Teatrisse läkitatud aurahasid saab näha veebigaleriis siin.

7. ja 9. klassi õpilaste valmistatud aurahad:




Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Juhhei, kooliaasta on läbi!

  Täna oli meie koolis õppeaasta lõpetamise aktus.  Kätte jagati tunnustused, kiituskirjad ja tunnistused. 1.kl-8.kl siirdub vaheaega nautima.  Rohkem pilte 👇 https://drive.google.com/drive/folders/1o3yBrtAt5dMg8kPMJ5xr69av28I8kOkV?usp=sharing

Melliste Kooli õpilased Rakett69 pardal

2.-3. juunil toimus Melliste Koolis Rakett69 laager 3.-4. ja 5.-7. klassi õpilastele. Kahe laagripäeva jooksul said õpilased end proovile panna erinevates ülesannetes: õhk ja loodusnähtused, jõud, mõõtmine, matemaatika jms. Kõige põnevamad olid õpilaste jaoks erinevad ehitus- ja nuputamisülesanded. Laagri käigus said õpilased kinnistada õpitud teadmisi ja arendada sotsiaalseid oskusi. Rakett69 õpihuvilaagrid on välja töötatud AHHAA Teaduskeskuses. Õpihuvilaagrid on üles ehitatud nagu Rakett69 telesaade: toimub kaks võttepäeva, mil osalejad saavad teha tiimitööd ja kogeda põnevust ning avastamisrõõmu. Õpetajad Annika ja Krista Melliste Kooli 3.-4. klassi õpilased Melliste Kooli 5.-7. klassi õpilased ja õpetaja Krista Rakett69 õpihuvilaagri juhendajad

Teise lennu lõpuaktus

   12.06 lõpetas Melliste Kooli põhikooli teine lend. Fotograaf Kairi Naha Lõpetajate nimekiri Richard Allik Sille Hani Desiree Hinto Johanna-Janeli Karjane Cristofer Käiro Ulric Lukk Annabel Silm Rasmus Suik Lukas Voldemar Süld Lilian Vigel Palju õnne kõigile lõpetajatele! Uut tuult tiibadesse ja lennake kõrgelt. Lõpupeokava on nähtavad siin👇 (videod ka) https://www.canva.com/design/DAGp717g82M/38s7X32JlPyBLZ-xAd0BUw/view?utm_content=DAGp717g82M&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=viewer Pildilink https://pildipood.ee/album/b97048