Otse põhisisu juurde

Hullu Teadlase VIII teaduskonverents "Helisev müra"

Ka sel õppeaastal kutsus Hull Teadlane kõigi Eesti koolide 1.-3. klassi õpilasi osalema uurimistööde konkursil.

Tänavuse konkursi teemaks on heli. Melliste Kooli 3. klass võttis kutse vastu ja esitas oma töö, mille raames nad uurisid:

  • kui suurt müra tekitavad erinevad esemed, asjad ja inimesed klassis, kodus ja õues;
  • kuidas kostub heli, kui suu ette panna erinevast materjalist esemeid;
  • kas heli on võimalik näha ja milline minu hääl võiks sel juhul välja näha;
  • kui kaugel peab olema, et heli jõuaks minuni 1 sekundilise viivitusega;
  • kuidas end müra eest kaitsta.
Žürii hindas meie tööd kõrgelt ja 16.mail tõi 3.klass teaduskonverentsilt koju auväärse 2. koha!


Hull Teadlane katseid tegemas.

Tartu kõige vanem lift - Tartu Ülikooli muuseumis

3. klassi esindusmeeskond - nemad esitlesid teaduskonverentsil meie tehtud tööd.
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!