Otse põhisisu juurde

Hellenurme vesiveski 1.-3. klass

Täna oli erakordne võimalus tutvuda vesiveskiga. Hellenurme  vesiveski on ainus vee jõul töötav veski Eestis. Kõige pealt vaatasime maja ümbrust, kus nägime veepaisu - langevat vett. Uurisime vana turbiini, mille abil vesiveski üldse tööle hakkab. Näidati ka teisi hooneid, mis varasemalt olid  suure tähtsusega - saekaater, mõis ja meierei.
Edasi suundusime leiba küpsetama. Veskiemandal oli juuretis juba valmis pandud. Lapsed said lisada soola ja jahu. Üks õpilane sõtkus taigna korralikuks massiks, millest igaüks sai teha oma leivakese. Pätsikesed pandi ahju sütele  küpsema.


Kuni leivad küpsesid, uurisime meie veskiosasid ja tööd. Läbi nelja korruse käies, saime teada, mis saab viljateradest ja kuidas jahu ikkagi meieni jõuab.Oli väga õpetlik ja tore päev. 
Aitäh veskiemandale meeldejääva päeva eest.Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing