Otse põhisisu juurde

Hellenurme vesiveski 1.-3. klass

Täna oli erakordne võimalus tutvuda vesiveskiga. Hellenurme  vesiveski on ainus vee jõul töötav veski Eestis. Kõige pealt vaatasime maja ümbrust, kus nägime veepaisu - langevat vett. Uurisime vana turbiini, mille abil vesiveski üldse tööle hakkab. Näidati ka teisi hooneid, mis varasemalt olid  suure tähtsusega - saekaater, mõis ja meierei.
Edasi suundusime leiba küpsetama. Veskiemandal oli juuretis juba valmis pandud. Lapsed said lisada soola ja jahu. Üks õpilane sõtkus taigna korralikuks massiks, millest igaüks sai teha oma leivakese. Pätsikesed pandi ahju sütele  küpsema.


Kuni leivad küpsesid, uurisime meie veskiosasid ja tööd. Läbi nelja korruse käies, saime teada, mis saab viljateradest ja kuidas jahu ikkagi meieni jõuab.Oli väga õpetlik ja tore päev. 
Aitäh veskiemandale meeldejääva päeva eest.Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing