Otse põhisisu juurde

Kohtumine Erik Orguga

Neljandal juunil toimus kooli kohtumine ja kokkamine üheskoos toitumisnõustaja Erik Orguga. Esimesel tunnil rääkisime üheskoos tervislikust toitumisest.

Saime teada, et kuni 15 eluaastani on organism võimeline tootma rasvarakke juurde, kui olemasolevad on juba täitunud. Seega on eriti oluline, et lapseeas ja noorukiea algusaastatel oleks toitumine tasakaalus. Mida rohkem on kehas rasvarakke, seda keerulisem on hoida tervislikku kehakaalu.

Iga suutäit peaks närima 20-30x. Sel moel purustatakse toidus raku seinad ja siis imenduvad toitained meie organismis paremini. Toidu peenestamist saab kiirendada blenderi abil.

Mõnikord tekib suur soov šokolaadi järele. Oleme lugenud, et šokolaad sisaldab õnnehormooni serotoniini, mis tekitab heaolutunnet. Tegelikult peaksime selle asemel sööma hoopis valku, mis sisaldab trüptofaani nimelist aminohapet, mis suudab soolestikust ajju liikuda, kus temast ka serotoniini toodetakse.

Lisaks peaksime piirama oma suhkru tarbimist, mis on üheks suurimaks probleemiks toitumises. Laste maksimaalne kogus lisatud suhkrute osas on kuni 3 teelusikatäit päevas!

Üheskoos küpsetasime tervislikke pannkooke ja tegime neile marja- ja šokolaadikastmeid.

Pannkoogid 3-le:
4 banaani
4 M suurusega muna
40g kaerahelbeid
maitsestamiseks kaneel ja sool
Kõik koostisained blenderdada üheskoos
Praadimiseks rafineeritud kookosrasv (ilma maitse ja lõhnata) või või (ilma soolata)

Kakaokreem
Köögi Skyr 400g tops
Toorkakao 1-2 spl ehk 15-30g
Mesi 1-2 spl ehk 20-40g

Toormoos
Lemmikmarjad 300g. Marjad purustada lusikaga ja segada.

Täname Erik Orgut huvitava päeva eest! Projekti toetas PRIA.

Kommentaarid

  1. Rohkem pilte: https://photos.app.goo.gl/msPblLSBMtiFTaji1

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing