Otse põhisisu juurde

Tartu maakonna lasteaedade etlemiskonkurss "Eesti keele kaunis kõla"24.aprillil toimus Melliste Algkool-Lasteaia spordisaalis Tartumaa lasteaedade VII etlemiskonkurss „Eesti keele kaunis kõla“. Osales 13 lasteaeda. Konkursi eesmärk on läbi luule tuua esile eesti keele kaunis kõla ning väärtustada ka õpetajaid-juhendajaid, kes ilusat eesti keelt mudilastele õpetavad. Osalejaid tervitas MALidirektor Aile Kilgi ja ja HTMist Keeleosakonna peaekspert Riina Koolmeister. 
Kohal oli ka maailma parim luuletuste lugeja Karlsson (õpetaja Marju).  
Lapsed esitasid Eesti luuletajate loomingut. Laste esinemist oli kuulama kutsutud 4-liikmeline žürii: Astrid Hallik (Rahvakultuuri Keskuse Tartumaa rahvakultuurispetsialist), Küllike Lutsar (Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu), Rut Vaik (Tartu Decartes`Kooli logopeed) ja Anne-Mai Tevahi (vabakutseline näitleja). Hindamine toimus kahes vanusegrupis:5-6 aastased (15 osalejat) ja 6-7 aastased (14 osalejat). Meie lasteaeda esindasid Arin ja Markus.
Zürii andis välja mõlemas vanusegrupis eripreemiaid ning kuulutas välja võitjad. 5-6 aastaste laste seas sai 2.koha Arin. Palju õnne Arinile ja tema juhendajale, Aila Orrinile!
Tänan kõiki esinejaid, nende juhendajaid, žüriiliikmeid, sponsoreid ja kõiki neid, kes aitasid kaasa ürituse õnnestumise eest!
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing