Otse põhisisu juurde

Jääaja Keskus


14. novembril külastasid Täpikesed ja Pähklikesed ning 15. novembril Mürakarud ja Päikesejänkud Jääaja Keskust.  KIK-i rahastatud projektist."Mammutipoiss Äksel tuleb külla" said osa  4-7 aastased lasteaialapsed.

Giid tutvustas ja rääkis põnevalt vee kolmest olekust: vedelikuna- voolav, tahkena-lume/jääna ja auruna-veeaur. Lapsed said katsuda jääd. Vaatasime pimedas taevalaotust ja pilvest langevaid lumehelbeid. Läbi väikeste uste jõudsime kahe tablooni. Ühel püüdis rebane hiirt, kõrgelt hooga lumme hüpates ning teisel leidis orav omale lume alt pähkli.

Saime seista liikumatute puudena, et neist võiks läbi minna eelajalooline hirv. Jätsime meelde,et hirve sarved olid liiga suured ja ta ei saanud metsas läbi minna ja seal elada. Vaatasime ka eelajaloolise lõvi topist.

Kuulasime huviga, mida mammutid sõid, kus elasid. Saime teadmisi mammuti ja elevandi sarnasustest ja erinevustest. Mammutitel ja elevantidel on võhad.
Külastasime näitust. Oli tore ja kohtume jälle.

















Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing