Otse põhisisu juurde

Jääaja Keskus


14. novembril külastasid Täpikesed ja Pähklikesed ning 15. novembril Mürakarud ja Päikesejänkud Jääaja Keskust.  KIK-i rahastatud projektist."Mammutipoiss Äksel tuleb külla" said osa  4-7 aastased lasteaialapsed.

Giid tutvustas ja rääkis põnevalt vee kolmest olekust: vedelikuna- voolav, tahkena-lume/jääna ja auruna-veeaur. Lapsed said katsuda jääd. Vaatasime pimedas taevalaotust ja pilvest langevaid lumehelbeid. Läbi väikeste uste jõudsime kahe tablooni. Ühel püüdis rebane hiirt, kõrgelt hooga lumme hüpates ning teisel leidis orav omale lume alt pähkli.

Saime seista liikumatute puudena, et neist võiks läbi minna eelajalooline hirv. Jätsime meelde,et hirve sarved olid liiga suured ja ta ei saanud metsas läbi minna ja seal elada. Vaatasime ka eelajaloolise lõvi topist.

Kuulasime huviga, mida mammutid sõid, kus elasid. Saime teadmisi mammuti ja elevandi sarnasustest ja erinevustest. Mammutitel ja elevantidel on võhad.
Külastasime näitust. Oli tore ja kohtume jälle.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing