Otse põhisisu juurde

Nähka ja Mürakarud ajarännakult tagasi.

Umbes kuu aega tagasi alustasid Mürakarud koos Nähkaga ajarännakut. Meie rännak algas sellega, et tutvusime ,,AJAGA”. Lapsed said teada, millest koosneb ,,AEG”, miks pole koguaeg suvi ja miks öösel pimedaks läheb. Olles kogunud piisavalt teadmisi, tõmbasime selga skafandrid ja sööstsime koos Nähkaga otse kosmosesse. Oi, kui põnev seal veel oli! Saime teada, et lisaks Maale on Universumis veel teisigi imelisi planeete ja et igal planeedil on oma nimi. Nad kõik on ümmargused ja meie lemmikuks osutus Universumi suurim planeet Jupiter. Üheskoos käisime ära Kuu peal ja isegi maitsesime tükikese sellest. Saime ka teada, miks tähed alla ei kuku! Enne kosmosest lahkumist, tutvusime ka tulnukatega. Saime veel teada, et kogu maailm polegi ainult Eesti. 

Olles Maa peale tagasi jõudnud, tutvusime õhusõidukitega ning seejärel uurisime, mis on Eesti all ja Maa sees. Tutvusime laava, kristallide, kulla, vee ja mullaga. Maa oli nii ilus ja roheline, aga kusagilt pidi ju elu alguse saama? Rändasimegi üheskoos mitusada miljonit aastat tagasi ning saime teada, et elu sai alguse veest. Veest arenesid ka välja esimesed dinosaurused, kes olid eriti suured ja hirmuäratavad. Mõned neist olid taimetoitlased ja mõned lihasööjad ning mõned neist isegi lendasid lindude kombel. Aga kuidas dinosarused alguse said ning kuidas nad paljunesid? Selleks ,et seda teada saada, viisime läbi suurepärase ja huvitava eksperimendi, mille tulemuseks koorus munast dinosaurus. Dinosaurustega önnestus kohtuda ka Tartus AHHAA teaduskeskuses. 

Rännates mõned miljonid aastad edasi, sattusime esimeste inimeste radadele. Mürakarud ja Nähka olid veendunud, et inimesed olid kunagi pärdikud. Lisaks sellele, et nad olid täitsa paljad, turnisid nad toidu hankimiseks puude otsas, korjasid marju, seeni ja küttisid. Nähkale ja Mürakarudele tundus see nii põnev, et prooviti ka üheskoos küttimist ja korilust.

Nüüdseks oleme ajarännakult tagasi. Meie reis jätkub tänapäevas, kus tutvume Maa erinevate põnevate paikadega ning seal elavate inimeste ja loomadega.

  


 
 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing