Otse põhisisu juurde

Lasteaed õppekäigul Võrtsjärve õppekeskuses

Esmaspäeval, 15.septembril viis suur kollane buss "Oravakese" lasteaia 5-7 aastased lapsed Võrtsjärve äärde. Ilm oli tuuletu ja päikesepaisteline, järv oli sile nagu peegel.

Veeprogrammi "Vesi elukeskkonnana" raames tutvuti seekord veetaimedega. Lapsed jaotati kahte gruppi. Üks grupp läks järve äärde, teine grupp jäi esialgu majja. Järve ääres said lapsed teada, mis vahe on pillirool ja kõrkjatel. Lastele meeldis väga pilliroo sees (nagu "džunglis") hanereas liikuda. Seejärel näitas lektor Anu, kuidas kõrkjast (kailust) parti meisterdada ja järve peal ujutada. Seejärel õpiti sillal varem valmis pandud veetaimi tundma: penikeelt, konnarohtu, vesitatart, vesikuuske, vesihernest, jt.Vesiroosi ja hundinuia lapsed juba teadsid. Et õpitu meelde jääks, riputas lektor koos lastega pildid nöörile. Taimenimede kinnistamiseks pidid lapsed teise pildi juurde lisama (nt.peni+keel = penikeel).

Peale väikest söögipausi vahetusid grupid. Esimene grupp läks majja, teisele korrusele binokulaariga veetaime osi vaatlema, teine grupp suundus järve äärde. Oli asjalik ja põnev õppepäev.

Uuesti kohtutakse Võrtsjärve limnoloogiakeskuses kevadel, kui hakatakse järvekalu õppima.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing