Otse põhisisu juurde

Täpikesed kalaretkel

Miku oma kassiga läksid kala püüdema.......Kaunil päikesepaistelisel varasügisesel hommikupoolikul otsustasid täpikesed minna järve äärde kala püüdma. Et selle õppeaasta teemaks on "Vesi elukeskonnana", siis oli meil plaan uurida, kelle kodu on vee sees. Teraste silmapaaride uurivale pilgule ei jäänud purde peal midagi märkamatuks: "Näe, seal on liuskuurid! Oi, siin on kalamaimud ja teod! Vaadake, kui palju kalu! Merekarp!, mis osutus siiski järvekarbiks. Tss! pardid ujuvad. 
Järveelanikega tutvus tehtud, arutlesime, kuidas saab kala püüda. Kogenud kalamehed Rasmus ja Jakob Jaan selgitas kaaslastele, et tuleb tasa olla ja kala püütakse taigna või ussidega. Taigen tuleb konksu otsa panna nii, et kala konksu ei näe. Ja asusimegi kala püüdma, kass Liisu ootevalmis, saba närviliselt vonklemas, millal kala saab süüa. Aga kahjuks jäi Liisu kõht tühjaks ja kalamehed tühjade kätega. Kala küll näkkas, aga kätte me ühtegi ei saanud. Poiste arvates ei olnud õige kalailm, liiga soe ja parem oleks kui vihma tibutaks. Ehk näkkab järgmine kord paremini!


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing