Otse põhisisu juurde

Täpikesed kalaretkel

Miku oma kassiga läksid kala püüdema.......Kaunil päikesepaistelisel varasügisesel hommikupoolikul otsustasid täpikesed minna järve äärde kala püüdma. Et selle õppeaasta teemaks on "Vesi elukeskonnana", siis oli meil plaan uurida, kelle kodu on vee sees. Teraste silmapaaride uurivale pilgule ei jäänud purde peal midagi märkamatuks: "Näe, seal on liuskuurid! Oi, siin on kalamaimud ja teod! Vaadake, kui palju kalu! Merekarp!, mis osutus siiski järvekarbiks. Tss! pardid ujuvad. 
Järveelanikega tutvus tehtud, arutlesime, kuidas saab kala püüda. Kogenud kalamehed Rasmus ja Jakob Jaan selgitas kaaslastele, et tuleb tasa olla ja kala püütakse taigna või ussidega. Taigen tuleb konksu otsa panna nii, et kala konksu ei näe. Ja asusimegi kala püüdma, kass Liisu ootevalmis, saba närviliselt vonklemas, millal kala saab süüa. Aga kahjuks jäi Liisu kõht tühjaks ja kalamehed tühjade kätega. Kala küll näkkas, aga kätte me ühtegi ei saanud. Poiste arvates ei olnud õige kalailm, liiga soe ja parem oleks kui vihma tibutaks. Ehk näkkab järgmine kord paremini!


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing