Õppepäev teaduskeskuses Ahhaa
Jaanuari lõpus käisid 4.-6. klassi õpilased koos klassijuhatajatega
teaduskeskuses Ahhaa. Kolmapäevane koolipäev jätkus pärast lõunat põnevates
töötubades uudistades ja õppides. Alustuseks saime teada mis juhtub ühe maitsva koogiga kui oleme selle kurgust alla kugistanud. Teadusteatri etendusel Koogist kaka vaatasime inimkeha sisse ja saime lõbusate katsete abil teada kuidas toimub seedimine ning töötab inimese seedeelundkond.
Osalesime töötubades. 4. kl õpilased said lähemalt teada valguse liikidest, jäädvustamisest ja kasutamisest tavaelus, samuti esimesest fotost ja fotograafiast ning valguse püüdmise võimalustest. Töötoas valmistasime UV-valguse abil postkaarte. 5. ja 6. klass uurisid kuidas töötavad meie silmad ja nägemismeel, said teada kellele kuulub kõige suurem silm maailmas. Peale teoreetilist osa lahkasid õpilased skalpelliga silma. Mõned olid eriti tublid ja osavad terariista käsitlemisel.
Planetaariumis rändasime 5 miljoni tähe saatel universumi avarustesse ning maailmaruumi. Vaatlesime lähemalt planeeti Maa, külastasime teisi planeete ning kohtusime kosmosejaamaga, otsisime Linnuteed ja teisi galaktikaid.
Kogu keskuse väljapanekuid said õpilased uurida töötubade vahelisel ajal. Julgemad katsetasid jalgrattasõitu saali kohal, tunnetasid vabalangemist, proovisid kaaluta olekut, jäädvustasid end lõhkeva õhupalliga ning uudistasid haruldast arstiteaduskonna kollektsiooni. Põnevust pakkus taju- ja meelteteemaline näitus, 7 looma skeletid, elusaalis metskuklased ja tibula.
Lõpetuseks olime oodatud veeteatrisse, kus saime teada kuidas tekkis vesi ja millised on vee põhiomadused. Võib kõlada uskumatult, aga meie imelise vee teema kõrvale pakuti palju pauku ja tuld. Kui tahad teada, kuidas ühes veetilgast saab süüdata tohutu leegi, pead ise Ahhaasse veeteatrisse minema.
... ja neli tundi oli möödunud imekiiresti.
Õpetaja Aile
Kommentaarid
Postita kommentaar