Otse põhisisu juurde
Õppepäev teaduskeskuses Ahhaa
Jaanuari lõpus käisid 4.-6. klassi õpilased koos klassijuhatajatega teaduskeskuses Ahhaa. Kolmapäevane koolipäev jätkus pärast lõunat põnevates töötubades uudistades ja õppides.
Alustuseks saime teada mis juhtub ühe maitsva koogiga kui oleme selle kurgust alla kugistanud. Teadusteatri etendusel Koogist kaka vaatasime inimkeha sisse ja saime lõbusate katsete abil teada kuidas toimub seedimine ning töötab inimese seedeelundkond.
Osalesime töötubades. 4. kl õpilased said lähemalt teada valguse liikidest, jäädvustamisest ja kasutamisest tavaelus, samuti esimesest fotost ja fotograafiast ning valguse püüdmise võimalustest. Töötoas valmistasime UV-valguse abil postkaarte. 5. ja 6. klass uurisid kuidas töötavad meie silmad ja nägemismeel, said teada kellele kuulub kõige suurem silm maailmas. Peale teoreetilist osa lahkasid õpilased skalpelliga silma. Mõned olid eriti tublid ja osavad terariista käsitlemisel.
Planetaariumis rändasime 5 miljoni tähe saatel universumi avarustesse ning maailmaruumi. Vaatlesime lähemalt planeeti Maa, külastasime teisi planeete ning kohtusime kosmosejaamaga, otsisime Linnuteed ja teisi galaktikaid.
Kogu keskuse väljapanekuid said õpilased uurida töötubade vahelisel ajal. Julgemad katsetasid jalgrattasõitu saali kohal, tunnetasid vabalangemist, proovisid kaaluta olekut, jäädvustasid end lõhkeva õhupalliga ning uudistasid haruldast arstiteaduskonna kollektsiooni. Põnevust pakkus taju- ja meelteteemaline näitus, 7 looma skeletid, elusaalis metskuklased ja tibula.
Lõpetuseks olime oodatud veeteatrisse, kus saime teada kuidas tekkis vesi ja millised on vee põhiomadused. Võib kõlada uskumatult, aga meie imelise vee teema kõrvale pakuti palju pauku ja tuld. Kui tahad teada, kuidas ühes veetilgast saab süüdata tohutu leegi, pead ise Ahhaasse veeteatrisse minema.
... ja neli tundi oli möödunud imekiiresti.

Õpetaja Aile























































Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Isadepäev

 Melliste Koolis toimusid vahvad isadepäeva töötoad. Sel aastal oli koolimajas sees kaheksa töötuba ja õuealal üks töötuba. Töötubades sai meisterdada mardipäeva maske, Picasso stiilis isade pilte, lipsukaarte, puidust autosid ja puulusikaid, pered said koos lastega lahendada tähelepanu ülesandeid ja osa võtta aaretejahist nii majas sees, kui õuealal. Ühes töötoas oli võimalus meisterdada Lego klotidest isade figuurid ja need äpi abil rääkima panna. Avatud oli kaks kohvikut. Lauamängukohvikus mängiti mõttemänge ja õpilasesinduse kohvikus sai kõhu täis. Kohviku selle aasta menüüs olnud kõik tooted sisaldasid kas porgandit, kõrvitsat või punapeeti. Aitäh õpetajatele, kes töötoad kokku panid ja läbi viisid ja suur, suur tänu kõigile osalenud peredele. Pildid tegi Gärry Keerdo Rohkem pilte:  https://drive.google.com/drive/folders/1ldw1pHTJe4hxtK2wXjc_ixxC5_Byc15n?usp=sharing Padleti töötoa pani kokku Aila Orrin

Jõululaat 2024

 Selle aasta jõulaat on peetud. Osa võtsid meie kooli kõik klassid ja rühmad. Aitäh õpilastele ja  lastevanematele, kes panustasid nii laadalauale meisterdamisse ja küpsetamisse, kui ka ostlemisse. Suur aitäh klassiõpetajatele ja rühmaõpetajatele suure panuse eest. Laadaloosis teenitud 309€ kingime me Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile. Jõululaada fotod on leitavad lingilt: https://drive.google.com/drive/folders/1IO4EOvwY1ZIa3ZhPDJgwReBxy9Qq7mln?usp=sharing   Fotod jäädvustad Mairi Saar

Koodinädal

Sügisvaheaja eelsel nädalal, 14.-18. oktoobril, tähistasime Melliste Koolis koodinädalat. Sel nädalal mõtlesime tavalisest pisut enam programmeerimisest, robotitest, probleemide lahendamisest ja salakoodidest. Kõik õpilased said võimaluse osaleda ainult üheks nädalaks avatud pop-up põgenemistoas. Põgenemistoas tuli kasutada koostööoskust, et vihjete järgi saladusi lahendada ning eristada olulist ebaolulisest. Õpilaste arvates olid ülesanded põnevad ja tõid palju elevust tavalisse koolipäeva. Lahenduste otsimine andis võimaluse oma nutikus proovile panna ning pingutuse järel lahenduseni jõudmine rõõmustas osalejaid. Pärast põgenemistoa läbimist ootas ees uus väljakutse - tuli hoida saladust, et üllatusmoment säiliks ka koolikaaslaste jaoks. Esimese, teise ja kolmanda klassi õpilased harjutasid roboti takistussõidu töötoas programmeerimist koostades pseudokoodi plokkidest programmi, millega juhtida robot läbi labürindi. Lisaks liikumisele tuli määratud kohtades panna robot näitama led pa...