Otse põhisisu juurde
Õppepäev teaduskeskuses Ahhaa
Jaanuari lõpus käisid 4.-6. klassi õpilased koos klassijuhatajatega teaduskeskuses Ahhaa. Kolmapäevane koolipäev jätkus pärast lõunat põnevates töötubades uudistades ja õppides.
Alustuseks saime teada mis juhtub ühe maitsva koogiga kui oleme selle kurgust alla kugistanud. Teadusteatri etendusel Koogist kaka vaatasime inimkeha sisse ja saime lõbusate katsete abil teada kuidas toimub seedimine ning töötab inimese seedeelundkond.
Osalesime töötubades. 4. kl õpilased said lähemalt teada valguse liikidest, jäädvustamisest ja kasutamisest tavaelus, samuti esimesest fotost ja fotograafiast ning valguse püüdmise võimalustest. Töötoas valmistasime UV-valguse abil postkaarte. 5. ja 6. klass uurisid kuidas töötavad meie silmad ja nägemismeel, said teada kellele kuulub kõige suurem silm maailmas. Peale teoreetilist osa lahkasid õpilased skalpelliga silma. Mõned olid eriti tublid ja osavad terariista käsitlemisel.
Planetaariumis rändasime 5 miljoni tähe saatel universumi avarustesse ning maailmaruumi. Vaatlesime lähemalt planeeti Maa, külastasime teisi planeete ning kohtusime kosmosejaamaga, otsisime Linnuteed ja teisi galaktikaid.
Kogu keskuse väljapanekuid said õpilased uurida töötubade vahelisel ajal. Julgemad katsetasid jalgrattasõitu saali kohal, tunnetasid vabalangemist, proovisid kaaluta olekut, jäädvustasid end lõhkeva õhupalliga ning uudistasid haruldast arstiteaduskonna kollektsiooni. Põnevust pakkus taju- ja meelteteemaline näitus, 7 looma skeletid, elusaalis metskuklased ja tibula.
Lõpetuseks olime oodatud veeteatrisse, kus saime teada kuidas tekkis vesi ja millised on vee põhiomadused. Võib kõlada uskumatult, aga meie imelise vee teema kõrvale pakuti palju pauku ja tuld. Kui tahad teada, kuidas ühes veetilgast saab süüdata tohutu leegi, pead ise Ahhaasse veeteatrisse minema.
... ja neli tundi oli möödunud imekiiresti.

Õpetaja AileKommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing