Otse põhisisu juurde

"Otsi Otti!" õppepäev

Eelmisel neljapäeval (30.04.13) toimus lasteaia vanematele lastele ning 1.-3.klassi lastele ühine õppepäev "Otsi Otti!". "Otsi Otti!" on õpetus lastele, kuidas metsas käituda, kui oled eksinud. Osalenud teavad nüüd, et enne metsa minekut tuleb anda sellest teada- öelda kuhu minnakse, kui kauaks minnakse ja kellega minnakse. Kaasa võetakse metsa alati laetud akuga mobiiltelefon (mitte mängmiseks), vile ja paar kommi. Metsa minnes on seljas mugavad ja ilmastikule vastavad riided. Kui on juhtunud, et oled metsa ära eksinud, siis "Otsi Otti!" koolituse läbinu teab 3 kuldreegilt, mida järgida:
1. Jää seisma! - kallista puud.
2. Ole kuuldav ja nähtav!  - tee vilega häält või tao oksaga vastu plekkpurki (metsas leidub neid piisavalt), tee maha ohu märk ja ehi oma puu.
3. Hoia sooja!- istumiseks tee endale okstest korralik ja kuiv alus, on hea, kui ehitad endale ka onni. Tähtis on, et hoiad kõik riided endal seljas. Tegutse mõõdukalt, et ei hakkaks higistama.

Lõpetuseks õppisime ka helistamist hädaabinumbrile 112.

Loodan, et keegi meist kunagi metsa ei eksi... aga parem karta kui kahetseda.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing