Otse põhisisu juurde

Mürakarud kolmekuningapäeva hommikul raamatukogus

Mürakarude rühma lapsed ja õpetajad võtsid ette kolmekuningapäeval külaskäigu raamatukokku, kus tädi Aasa rääkis meile kolmekuningapäevast ja lugu päkapikust.
Kolmekuningapäeval olevat leidnud kristliku kalendri järgi kolm Hommikumaa tarka taevas süttinud tähe järgi vastsündinud Jeesuslapse. Algul peetigi seda päeva Kristuse sünnipäevaks.
Praeguseks on aga teada, et kolmekuningapäeval hakkab päev kukesammu võrra pikemaks minema, nii et pimedus alustab taandumist ja õhus on tunda lootusrikast uut aastat. Proovisid lapsedki astuda ,,kukesammu“. Pikk jõuluaeg lõppebki kolmekuningapäevaga, mitmel pool on seda tähisatud isegi kuningaks maskeerimisega. Sel päeval viiakse ka kuusk välja ja pakutakse veel viimaseid jõulutoite. Meie saime suu magusaks kommidega, mis päkapikud olid raamatukokku poetanud.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing