Otse põhisisu juurde

Mürakarud kolmekuningapäeva hommikul raamatukogus

Mürakarude rühma lapsed ja õpetajad võtsid ette kolmekuningapäeval külaskäigu raamatukokku, kus tädi Aasa rääkis meile kolmekuningapäevast ja lugu päkapikust.
Kolmekuningapäeval olevat leidnud kristliku kalendri järgi kolm Hommikumaa tarka taevas süttinud tähe järgi vastsündinud Jeesuslapse. Algul peetigi seda päeva Kristuse sünnipäevaks.
Praeguseks on aga teada, et kolmekuningapäeval hakkab päev kukesammu võrra pikemaks minema, nii et pimedus alustab taandumist ja õhus on tunda lootusrikast uut aastat. Proovisid lapsedki astuda ,,kukesammu“. Pikk jõuluaeg lõppebki kolmekuningapäevaga, mitmel pool on seda tähisatud isegi kuningaks maskeerimisega. Sel päeval viiakse ka kuusk välja ja pakutakse veel viimaseid jõulutoite. Meie saime suu magusaks kommidega, mis päkapikud olid raamatukokku poetanud.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Meie kummardus!

Tartumaa haridustöötajate pidulik tänuüritus

 Melliste Koolil on taas põhjust rõõmu ja uhkust tunda. Täna tunnustati Tartu Ülikooli aulas meie õpetajaid ja nende tegemisi. Tartumaa aasta klassiõpetaja laureaat Pille Saan Tartumaa aasta haridustegu 2023  " Kolme kooli ESFi Klass+ ühisprojekt  ”Nutikas digipööre” , Luunja Keskkool, Melliste Kool ja  Friedebert Tuglase nimeline Ahja Kool" Ühisprojekti juhtisid Tea Hermann ja Meeri Sellik. Koordinaatoriteks koolides olid Annika Apuhtin, Britta Sims, Eliise Joonas ja Rainer Lanemann.