Otse põhisisu juurde

Eestimaa sünnipäevapidu lasteaias


28. veebruaril toimus mängupidu "Eesti Vabariik 95" auks.
Konduktor piilupart tutvustas lastele ennast ja oma sõpra konduktor koera. Enne sõitu sai iga laps reisimiseks käetempli. Lapsed võtsid  üksteise selja taha rivvi, käed õlgadel. Rongisõit võis alata laulu ja kaasa laulmisega “tsuhh-tsuhh- tsuhh”.
Kaardi peatuses esitas koer küsimusi Eesti kaardi kohta. Tublid vastajad teadsid vastuseid eesti rohelise ja sinise ala kohta, milleks olid maa ja vesi. Lapsed said näidata kaardil pealinn Tallinna  ja kodulinn Tartu asukohta. Eesti saared- Saaremaa, Hiiumaa ja Muhu olid ka teada.
Rongisõidu ja laulu saatel jõudsid lapsed Hümni peatusesse. Sirge selja ning
austusega kuulati Eesti hümni. Näidati pilti  Eesti Vabariigi presidendist ja tema abikaasast ning nimetati nende nimed.
Rongisõidu  ja laulu saatel jõudsid lapsed Lipu-Vapi peatusesse. Tutvuti naaberriigi lippude ja Eesti lipuga. Lapsed teadsid nimetada, Eesti, Läti, Soome, Rootsi ja Venemaa lippe, kuulati ja prooviti kaasa lugeda luuletust lipust. Vapi värv- kollane ja kolm sinist lõvi olid lastel  teada. Oma emakeeles on tore kõnelda ja laulda. Üheskoos laulsime laulu "Mu koduke on tilluke". Vanemad lapsed laulsid kõlaval häälel laulu "Eestimaa".
Väike sõit ja laul ning  ühine sõprusring koos Rukilille- Pääsukese peatusega. Nimetati Eesti rahvuslille ja lindu.  Mängiti pimesikumängu "Pääsuke kus sa oled?". Lõbusat meelt ja naeru jagus igale lapsele.
Viimase laulu ja sõiduga jõudsid lapsed Disko peatusesse. Rõõmsas meeleolus sai tantsu keerutada. Viimaks tänasid piilupart ja koer pidulisi ning sünnipäeva puhul andsid igale rühmale kaasa kommikoti.

Pähklikeste rühm

Anneli


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing