Otse põhisisu juurde

Imelised loomad Metsa talus

 Esimesel nädalal käisid 1.-3.klass talus loomadega tutvumas. Meid tervitasid kass Lumi ja koer Mona, kes olid ülisõbralikud. Lisaks saime pai teha veel  lammastele, kitsele, lehmale, ponile ja küülikule. Esindatud olid ka part ja kanad. Tuletasime meelde, milleks loomi peeti vanasti ning millist rolli mängivad nad tänapäeval inimeste elus. Jätsime meelde, kes on täkk, mära, sokk, utt jne. 

Saime kinnitust, et loomade pidamine on palju rõõmu toov, kuid keeruline töö. Talu perenaine rääkis, kuidas tema lammas oli jalutanud tanklasse. Õnneks kohalikud aimasid, millisest tarest on pisike pärit ning toimetasid ta ohutult tagasi.

Perenaine on pidanud ka loomaema rolli. Nimelt ei võtnud lambaemme enda tallekest omaks ning ei andnud talle piima. Pererahvas pidi ise lammast lutipudeliga toitma. Taaskord õnneliku lõpuga lugu, sest seda lambatalle oli meil võimalik vaadata.

Lastele meeldis kõige rohkem loomade toitmine ning poni harjamine.


Väga meeldiv algus õppeaastale.

Õp Pille

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

1. palgapäev

 Reedel said õpilased kätte oma esimesed tulemused sel õppeaastal.  On rõõm tõdeda, et üle poolte Melliste Kooli õpilaste õpitulemused on 1. trimestri lõpu seisuga head või väga head.    Südamest tänu kõikidele Melliste kooli õpilastele, peredele ja õpetajatele, töötajatele. On olnud imeline sügis, täis õppimist, koostööd ja üksteise toetamist. Aitäh!

Kooliaasta on hoos!

Uus kooliaasta on hoo sisse saanud - 1. klassi õpilased on kohanenud, 7. klass on õnnelik, et saab jätkata oma kodukoolis, koolirahu leping on sõlmitud, huviringid alustavad järkjärgult oma tegevusi, tarkus tuleb tarmukalt.  Direktor on meil sel aastal eriti lennukas - hea meeskond annab tiivad (või õhupallid) Teisi 1. septembri pilte saab näha siin:   https://drive.google.com/drive/folders/1IBxwbpPmI3GkkQbvn1DxKfTtrbjuwP2R?usp=sharing