Otse põhisisu juurde

Imelised loomad Metsa talus

 Esimesel nädalal käisid 1.-3.klass talus loomadega tutvumas. Meid tervitasid kass Lumi ja koer Mona, kes olid ülisõbralikud. Lisaks saime pai teha veel  lammastele, kitsele, lehmale, ponile ja küülikule. Esindatud olid ka part ja kanad. Tuletasime meelde, milleks loomi peeti vanasti ning millist rolli mängivad nad tänapäeval inimeste elus. Jätsime meelde, kes on täkk, mära, sokk, utt jne. 

Saime kinnitust, et loomade pidamine on palju rõõmu toov, kuid keeruline töö. Talu perenaine rääkis, kuidas tema lammas oli jalutanud tanklasse. Õnneks kohalikud aimasid, millisest tarest on pisike pärit ning toimetasid ta ohutult tagasi.

Perenaine on pidanud ka loomaema rolli. Nimelt ei võtnud lambaemme enda tallekest omaks ning ei andnud talle piima. Pererahvas pidi ise lammast lutipudeliga toitma. Taaskord õnneliku lõpuga lugu, sest seda lambatalle oli meil võimalik vaadata.

Lastele meeldis kõige rohkem loomade toitmine ning poni harjamine.


Väga meeldiv algus õppeaastale.

Õp Pille

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Melliste Koolis nalja ei mõisteta

 Melliste Koolis nalja ei mõisteta - kui e-koolis on teade, et koolikotiga kooli tulles saad märkuse, siis võtavad kõik õpilased ja ka õpetajad seda hoiatust täie tõsidusega ning tulevad kooli prügikasti, sahtli, poekorvi või hoopis aiakäruga. Koostöös mobiilside operaatoritega said õpetajad kõik eile sõnumi "Vaata, mis ma leidsin!", avades lisatud lingi saime ligipääsu õpetajate äratuse menüü sse, mille seadistasime 1h hilisemaks. Noh, natuke nalja peab ju saama! Sellest lähtuvalt jõudsid õpetajad täna tööle viimasel minutil ning riietevahetamiseks ei olnud pea kellelgi mahti.  Kui soovid meie tõsisest koolipäevast osa saada, siis vaata pilte siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1-ScigWH51fWSUsA8CJqx6JAI8RSg7ZZ8?usp=sharing Ärge õpetaja Teale öelge:)

Kooliaasta läbi!

Ongi käes see kauaoodatud koolivaheaeg! Juhhuuu! Soovime teile ilusat suve, armsad õpilased! Rohkem pilte näete siit:  https://drive.google.com/drive/folders/1UxQ_wsY0ekEgWZQGVSh0fMuKeSYND0jd?usp=sharing

Haridus- ja teadusminister kohtus Melliste Koolis presidendiga

Eelmisel reedel 27.05 astus Melliste Kooli uksest sisse E esti haridus- ja teadusminister  Liina Kersna, kes oli kohtuma tulnud meie õpilasesinduse presidendi Lukas Voldemariga.  Fotodel nähtav emotsioon reedab, et Lukas Voldemarile oli see ootamatu üllatus.  Rohkem pilte siin: https://drive.google.com/drive/folders/1dPfiXk-ZoF9Mx2wfnZg21Jw9DuxYgTRo?usp=sharing