Otse põhisisu juurde

Imelised loomad Metsa talus

 Esimesel nädalal käisid 1.-3.klass talus loomadega tutvumas. Meid tervitasid kass Lumi ja koer Mona, kes olid ülisõbralikud. Lisaks saime pai teha veel  lammastele, kitsele, lehmale, ponile ja küülikule. Esindatud olid ka part ja kanad. Tuletasime meelde, milleks loomi peeti vanasti ning millist rolli mängivad nad tänapäeval inimeste elus. Jätsime meelde, kes on täkk, mära, sokk, utt jne. 

Saime kinnitust, et loomade pidamine on palju rõõmu toov, kuid keeruline töö. Talu perenaine rääkis, kuidas tema lammas oli jalutanud tanklasse. Õnneks kohalikud aimasid, millisest tarest on pisike pärit ning toimetasid ta ohutult tagasi.

Perenaine on pidanud ka loomaema rolli. Nimelt ei võtnud lambaemme enda tallekest omaks ning ei andnud talle piima. Pererahvas pidi ise lammast lutipudeliga toitma. Taaskord õnneliku lõpuga lugu, sest seda lambatalle oli meil võimalik vaadata.

Lastele meeldis kõige rohkem loomade toitmine ning poni harjamine.


Väga meeldiv algus õppeaastale.

Õp Pille

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Eesti Vabariik 105

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime EV 105. sünnipäeva. Pidulikul, trikoloori värvides aktusel rääkisid Eestimaast kooli direktor ja õpilasesinduse president Lukas Voldemar. Algklasside õpilaste mõtteid president Alar Karise algatatud teemast "Miks on Eestit maailmale vaja?" kuulsime video vahendusel. Kõlasid laulud Eestimaast mudilaskoori ja kogu koolipere esituses. Hoidkem meie kodu, meie riiki, imelist loodust, kaunist keelt, väärtustagem haridust, laulupeo traditsiooni ja kultuuri.  Elagu Eesti!  

Meie kummardus!

Ülelasteaialine etlemiskonkurss "Eesti keele kaunis kõla"

Tänase emakeelepäeva puhul toimus Melliste Kooli lasteaias traditsiooniline etlemiskonkurss "Eesti keele kaunis kõla". Lapsed oli vaeva näinud ning ilusad luuletused selgeks õppinud. Žüriil, milles olid Melliste raamatukogu esindaja Ülle, Melliste Kooli sotsiaalpedagoog Janika ja tulevase 1. klassi õpetaja Silva, oli keeruline ülesanne valida välja parimad esitlused. Aga nad said hakkama!  Eripreemiad said:  Andra Stelle Juhanson, selge ja puhta diktsiooni eest. Lisella Rein, julguse kogumise eest.  Maribel Koor, julge abi küsimise eest. Kristina Bezruchko, üllatamise eest.   5-6 aastaste vanuserühm: I koht Keili Tammemägi  II koht Gregor Roonurm  III koht Jessica Vaga  6-7 aastaste vanuserühm:  I koht Andri Haljasmäe  II koht Renor Villmann  III koht Uku Paabut  Vanuserühmade võitjad Andri ja Keili esindavad lasteaeda 25. aprillil  2023 Melliste Spordihoones toimuval Tartumaa lasteaedade etlemiskonkursil.  Palju õnne võitjatele! Palju õnne kõikidele esinejatele! Korraldajad