Otse põhisisu juurde

Rööpad viivad pärandini - 3.-4.klass loomaaias

Pärandkultuuri aasta programmi raames sõitsid 2. oktoobri varahommikul 3. ja 4. klass bussiga Tartusse, kust asusime rongiga Tallinna poole teele. Nii mõnelegi lapsele oli see esmane rongisõit. Veidi peale 9 olime Baltijaamas, kust sõitsime trolliga edasi loomaaeda. Trollisõit oli omamoodi kogemus. Lastele tundus troll lausa kihutavat, kuigi kiirrongi kiirus oli ju tunduvalt suurem. Sujuv sõit jättis lastele teise mulje ja nad käisid ikka küsimas, miks me nii aeglaselt sõidame. Loomaaias oli meile teejuhiks tore giid, kes jagas meile mitmekülgseid teadmisi loomadest ja ohustatud loomaliikidest. 14.43 alustasime 3 tunnist rongisõitu Tartusse, kus õpilased lahendasid ka päevateemalisi töölehti. Tartus ootas meid buss ja poole seitsme paiku õhtul olime tagasi alguspunktis Mellistes.
Meil oli väga tore päev!
Õpetajad Aile ja Silva

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Kohtumine Erik Orguga

Neljandal juunil toimus kooli kohtumine ja kokkamine üheskoos toitumisnõustaja Erik Orguga. Esimesel tunnil rääkisime üheskoos tervislikust toitumisest.

Saime teada, et kuni 15 eluaastani on organism võimeline tootma rasvarakke juurde, kui olemasolevad on juba täitunud. Seega on eriti oluline, et lapseeas ja noorukiea algusaastatel oleks toitumine tasakaalus. Mida rohkem on kehas rasvarakke, seda keerulisem on hoida tervislikku kehakaalu.

Iga suutäit peaks närima 20-30x. Sel moel purustatakse toidus raku seinad ja siis imenduvad toitained meie organismis paremini. Toidu peenestamist saab kiirendada blenderi abil.

Mõnikord tekib suur soov šokolaadi järele. Oleme lugenud, et šokolaad sisaldab õnnehormooni serotoniini, mis tekitab heaolutunnet. Tegelikult peaksime selle asemel sööma hoopis valku, mis sisaldab trüptofaani nimelist aminohapet, mis suudab soolestikust ajju liikuda, kus temast ka serotoniini toodetakse.

Lisaks peaksime piirama oma suhkru tarbimist, mis on üheks suurimaks p…

1.-3. klass Põlvamaal

1. - 3. klass käisid Taevaskojas ja Põlva talurahvamuuseumis.
Taevaskojas prooviti Emaläte veega 7 aastat nooremaks saada. Suures Taevaskojas kohtuti drooniga ja aidati noortel poistel drooni tükid üles leida. Neitsikoopa juures kuulati, kas kostub neiu kangastelgede lõksutamist.

Põlva talurahvamuuseumis tutvuti vanaaja töödega: pesti, "triigiti" pesu, toodi ämbritega vesi tuppa ja jahvatati perele jahu.

Oli väga tore ja teguderohke päev.

Pilte meie tegemistest saab näha siit.

Emaläte veega tuleb 40 korda silmi puhastada, siis saad 7 aastat nooremaks.
Mairo-Marthen näitab, kuidas pesu pesta.
Lapsed lehvitavad droonile, mis meie juurde lendas.

Sportlik nõiatrall lasteaias

Aprillikuu viimasel päeval sibasid kõikide rühmade väikesed nõiad spordiplatsi taha Bloksbergi mäe juurde. Neli sportlikku nõida juba ootasid neid. 
Metsanõid (Imbi) tervitas kõiki ja küsis, milliseid nõiasõnu väikesed nõiad teavad. Ja milline peab olema 1 sportlik nõid. Seejärel näitasid nõiad- väike Vahvake (Piret), Soonõid (Marju) ja Spordinõid (Ede) ühe virgutusharjutuse.
Koos Metsanõiaga tantsisid kõik nõiad Lapatuud. Seejärel harjutati nõiauike ja kõik nõiad - nii suured kui väiksed tormasid erinevatesse "spordipesadesse" nõiaeksameid tegema.